Sziget 2022 pozná prvých headlinerov

Viac ako 40 mien zverejnili organizátori maďarského Sziget Festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic MonkeysKings Of Leon sú v zozname aj hviezdy ako Lewis Capaldi, Bastille, Jon Hopkins, Stromae, SIgrid, Slowthai, Woodkid, Little Simz, Caribou, Princess Nokia, Yung Lean, Alan Walkej, FKJ, Jungle, Honey Dijon a mnoho ďalších. Pre Slovákov jeden z najobľúbenejších a najnavštevovanejších zahraničných festivalov sa bude konať od 10. do 15. augusta, v predaji sú okrem permanentiek aj 3-dňové vstupenky, jednodňové vstupenky pribudnú čoskoro.

Arctic Monkeys s veľkým úspechom koncertovali na Szigete aj v roku 2019, na festival sa v roku 2022 vrátia aj s novým albumom. Ich koncert bude jednou zo skvelých príležitostí vypočuť si nové piesne kapely okolo frontmana Alexa Turnera naživo.

Koncert Grammy ocenenej speváčky Dua Lipa môžno bez váhania zaradiť do top 3 najžiadanejších koncertov slovenskými fanúšikmi. Táto sympatická speváčka si fanúšikov získala skvelými hitmi ako New Rules, IDGAF či One Kiss, ale aj skvelým koncertom v roku 2018.

Trojicu potvrdených headlinerov dopĺňajú rockeri Kings of Leon. Kapela bratov z amerického Nashvillu je už roky zásadným účastníkom veľkých festivalov, ktorý zaručí tú správnu rock´n´rollovú energiu. Tento rok im vyšiel nový album When You See Yourself, na Szigete samozrejme zahrajú aj svoje najväčšie hity.

Line-up Szigetu každoročne ponúka koncerty najväčších svetových headlinerov, ale aj koncerty skvelých hudobníkov, budúcich hviezd hitparád, aj tých súčasných. Budúci rok sa návštevníci festivalu môžu tešiť napríklad aj na koncert škótskej soulovej superstar Lewisa Capaldiho, kritikmi oceňovanú rapperku Little Simz, renomovaného producenta a DJ Caribou, elektronickú senzáciu Jona Hopkinsa, vyzdvihovanú newyorskú rapperku Priness Nokia, švédskeho sad-boya Yung Leana, belgického rappera Stromae, aj na Slovensku obľúbeného Woodkida a mnohých ďalších.