Divokej Bill chystá divoké oslavy

Všetko nasvedčuje tomu, že rok 2023 sa bude niesť na českej hudobnej scéne okrem iného aj v znamení Divokého Billa. Jeho členovia sa rozhodli osláviť 25 rokov na scéne vydaním ôsmeho štúdiového albumu a open air koncertným turné s 25 zastávkami. Aby toho nebolo málo, 19. januára 2024 sa Billovia vrátia do pražskej O2 arény, kde zavŕšia veľkolepé oslavy svojho štvrťstoročia.

Divokej Bill bezpochýb patrí k stáliciam českej hudobnej scény. Okrem dvoch tisícok vypredaných koncertov najmä (no nielen) v Čechách a na Slovensku má na konte množstvo hitov a sedem štúdiových albumov, ku ktorým na budúci rok pribudne ďalší.

Od posledného albumu ubehlo veľmi rýchlo päť rokov, a tak je už načase prísť s niečím novým. Navyše sa dostavila i tá chuť tvoriť, takže sa to krásne preťalo. Momentálne sme v štúdiu, kde sa to už celé varí. Takže dúfame, že ak to nepripálime, budú fanúšikovia môcť už na jar niečo ochutnať, hovorí s úsmevom spevák Vašek Bláha.

Nový album je zatiaľ v procese prípravy, ale jednu hudobnú novinku aj s videoklipom kapela stihla predstaviť ešte koncom minulého roka. Pieseň Temný král zložili a nahrali k pokračovaniu filmovej rozprávky Princezná zakliata v čase, ktorá vstúpila do slovenských kín v decembri

Od začiatku našej existencie sme kládli dôraz hlavne na živé hranie a možno preto s nami toľko našich fanúšikov vydržalo. Oslavovať, teda budeme tak ako to máme radi. Od júna do septembra odohráme 25 open air koncertov. Celé sme to veľmi netradične nazvali Divokej Bill – 25 rokov, smeje sa gitarista Roman Procházka. V januári 2024 sme sa rozhodli vrátiť do O2 arény, kde by sme radi zakončili oslavy tej našej dvadsaťpäťky, dodáva huslista Adam Karlík.