V Trebišove pristáli mimozemšťania

Na slovenskú hudobnú scénu prichádza nový objav. Mladá rocková kapela Mitoda z Trebišova predstavuje skladbu Galaxie, ktorá je o pocitoch človeka väzneného očakávaniami okolia. K novinke vznikol klip, v ktorom sa dokonca objavia mimozemšťania.

Galaxie je skladba o pocitoch človeka väzneného očakávaniami ostatných okolo neho. Celý život sa ich snaží napĺňať a zároveň sa z tohto väzenia dostať von. Je inšpirovaná hlavne britskými alternatívnymi rockovými skupinami ako Radiohead alebo Muse. Použité sú aj prvky progresívnych rockových skupín ako Rush. V skladbe sme experimentovali s rôznymi zvukmi a snažili sme sa, aby bola jedinečná a originálna, vysvetľuje autor skladby Dávid Toma.

Skupina vznikla v roku 2018 a hrá v zložení basgitarista Ivo Micišin, gitarista Dávid Toma, bubeník Dominik Obrin a gitarista Daniel Demko. Neskôr sa k chalanom pridala speváčka Radka Olahová a naskytla sa prvá príležitosť zahrať si na verejných aj súkromných koncertoch. Skupina má na konte tri anglicky spievané skladby. Aktuálna novinka je ich prvou v slovenčine.

Videoklip sme nakrúcali sme v Trebišove a bolo to náročné, keďže sme natáčali v noci a v zime. Nakoniec sme to zvládli celkom dobre, aj keď sme spočiatku mali veľké obavy, pretože nikto z nás predtým nemal skúseností s natáčaním klipu. Scenár sme vymysleli spoločne. Prešiel mnohými úpravami, kým nás napadol príbeh, ktorý mal hlavu aj pätu. Daniel premyslel všetky detaily a dal tomu finálnu formu. V klipe hrá celá skupina, každý má svoj vlastný príbeh, ktorý sa na konci spája, prezradila speváčka Radka Olahová.