Divokej Bill: Hrať na Slovensku je ako byť šialene zamilovaný do baby a vidieť sa iba raz za čas. To sa potom dejú veci!

Foto: Marek Žídek

O pár dní štartuje šnúra šiestich koncertov českej kapely Divokej Bill, ktorá zahrá v kluboch po celkom Slovensku. Na koncertoch predstavia svoj mega úspešný album Tsunami. A tak sme sa rozhodli zistiť viac o týchto divokých vlnách, ktoré počas kariéry kapelu zasiahli. Na silu tsunami si v rozhovore pre Kukni na to! zaspomínal Miloš Jurda Jurač.

Vlna, ktorá nás zasiahla na začiatku kariéry…
Celkové nadšenie do hrania a koncertov.

Vlna, ktorá nás zasiahla s prvým úspechom…
Pochopili sme, že to, čo robíme má zmysel.

Vlna, ktorá nás zasiahla, keď nás prijal šoubiznis…
Odrazu sa o nás viac písalo, bolo nás viac vidieť v televízii, počuť v rádiu. Začali sme stretávať mnoho osobností nielen z hudobných kruhov, ale aj hercov, zabávačov, politikov, s čím sa spája množstvo zážitkov.

Vlna, ktorá nás zasiahla, keď sme vydali prvú platňu…
Odrazu sme mali v ruke niečo, čo bolo niekoľko rokov predtým iba snom.

Vlna, ktorá nás zasiahla, keď prišli prvé fanúšičky…
Už od začiatku sme sa fanúšikom vždy po koncerte venovali, niekedy až moc 🙂 , a to trvá dodnes. Stretnutia s nimi, alebo ich prítomnosť pod pódiom sú rovnako príjemnou a neodmysliteľnou súčasťou večera, ako koncert samotný.

Vlna, ktorá nás zasiahla a priniesla sklamanie…
Čo sa týka kapely, sme skôr nadšení. Fanúšikovská základňa sa neustále rozrastá, rovnako ako sa zväčšuje účasť na našich koncertoch a značka Divokej Bill sa stala pojmom na tuzemskom trhu. Skôr sme sklamaní z toho, čo sa deje okolo nás, vo svete, ale i doma, napríklad na politickej scéne, ale tiež z toho ako sú ľudia schopní chovať sa k sebe, nedodržiavať zásady a byť na seba zlí.

Vlna, ktorá nás zasiahla vždy, keď sme prišli na Slovensko…
Výjazdy na Slovensko sú báječné. Keďže k vám jazdíme menej, tak ten kontakt a reakcie publika sú oveľa vrúcnejšie, čo je možno dané i tým, že koncerty, oproti Čechám, hráme vo veľkých kluboch, kde máme fanúšikov na dosah ruky, čo sme moc radi. Je to ako keď chodíte s dievčaťom, ste šialene zamilovaný a vidíte sa iba raz za mesiac. A keď sa konečne stretnete, tak ďalej si to už asi viete predstaviť, nie 🙂 ?

Vlna, ktorá nám pripravila najväčšie pokušenie…
Venovať sa muzike prináša mnoho pokušení a myslím, že je jedno, či ste hviezda, alebo regionálna kapela. Asi keď ste známejší a máte nejaké dukáty, môžete si tie pokušenia dopriať v iných kvalitách. A keďže je nás v kapele osem členov, tak je jasné, že každý má, alebo mal slabosť k niečomu inému, ale všeobecne… víno, ženy, spev.

Vlna, ktorá nás takmer absolútne zmietla…
Tsunami, posledná platňa, ktorá bola po troch mesiacoch zlatá a k nej nádherné letné, úspešné turné.

Kapela Divokej Bill sa na Slovensku predstaví v šiestich mestách. Vstupenky na slovenské koncerty sú v predaji v sieti predpredaj.sk a ešte stále môžete vyhrať lístky na koncerty v našej súťaži.
09.11. Trenčín
10.11. Košice
11.11. Vrútky
17.11. Žilina
18.11. Zemianske Kostoľany
01.12. Bratislava

Pavol Božík