Do letných playlistov sa valí Láva

Úspešnej kapele Peter Bič Project sa slovenčina očividne zapáčila, pretože opäť prichádzajú so slovenskou pesničkou s názvom Láva. Okrem krásnej Viktórie s ohnivou hrivou v nej spieva aj Peter Bič. Pomalý rytmus a jemné reggae tóny zaručene naladia na prichádzajúce leto.

Keď sa spoja šikovní muzikanti s dobrým textárom, nemôže z toho vzniknúť nič iné ako nový letný hit. Skupina Peter Bič Project aj tentokrát oslovila Vlada Krausza, ktorý píše pre mnohých slovenských hudobníkov. Kapele sa podarilo prepojiť veselé jamajské rytmy s jednoduchým textom, ktorý sa veľmi rýchlo dostane pod kožu.

Mal som chuť urobiť niečo letné, niečo, čo dokonale zapadne do letnej atmosféry a myslím, že sa mi to podarilo. Vždy som mal veľmi rád reggae a priznám sa, že keď som bol malý chlapec, vždy ma dokázal tento žáner veľmi vzrušiť. Myslím, že Vlado Krausz sa textom úplne trafil do hudby, prezradil autor hudby Peter Bič.

Pre mnohých bude isto veľkým prekvapením spev lídra kapely, ktorý sa vo všetkých doterajších pesničkách venuje skôr hudobným nástrojom alebo maximálne jednoduchým vokálom. V novinke však spieva takmer v celej skladbe.

Vždy som mal radšej miesto toho gitaristu ktorý je v pozadí a môže si pokojne vychutnávať muziku. So spevom som začal už dávnejšie. Skôr som vždy čakal na texty, ktoré mi vojdú pod kožu a ja ich budem schopný interpretovať, vysvetľuje svoj spevácky počin a sľubuje, že bude mať pokračovanie: Momentálne chystáme nový album, kde určite budem spievať vo viacerých songoch. Predtým sme v kapele skladali viacerí, ale teraz je to o tom, že keď skladám, hneď si to aj spievam. Môj spev preto prišiel nejako prirodzene. Myslím že nám s Viki sedia farby hlasu, tak sme si povedali, že to skúsime nahrať aj takto.

Skupina Peter Bič Project prešla v poslednej dobe mnohými zmenami a keďže všetky ich nedávne skladby sa stali rádiovými hitmi, zdá sa, že im toto oživenie veľmi prospelo. Nielenže pred dvoma rokmi vymenili speváčku a do kapely nastúpila Viktória Vargová, ale iba nedávno k nej pribudla ďalšia zástupkyňa nežnejšieho pohlavia Tina Timková, ktorá obsadila post basgitaristky. Za bubnami našiel svoje miesto Edo Kiss a ich novým klávesákom je Rasťo Bóroš, ktorý v závere minulého roka vystriedal Zoliho Tótha. Po dlhých rokoch z kapely odišiel Ivo Bič a súčasťou stálej zostavy je už tretí rok aj multiinštrumentalista Fero Jano, ktorý hrá na husle, akordeón, guitalele a vlastne čokoľvek, čo je aktuálne potrebné.