Dobré meno Petra Lipu je vryté do vinylu

Peter Lipa (Zdroj foto: peterlipa.com / Poupje)

Nedávno vydaný album Petra Lipu Dobré meno z roku 2019 je prvým, ktorý vychádza v novej vinylovej sérii vydavateľstva Opus. Ak je niekto zárukou najvyššej umeleckej kvality a kontinuity, tak je to práve veľká slovenská jazzová legenda Peter Lipa.

Umelec pripojil k albumu aj krásnu textovú spomienku, ktorá končí výstižnými slovami: Veľmi si vážim, že môžem byť stále obklopený mladými, talentovanými hudobníkmi, ktorí sú ochotní so mnou zažívať útrapy a radosti muzikantského života, cestovanie po koncertoch, skúšanie, nahrávanie a radosť zo spoločných úspechov. Ďakujem všetkým zúčastneným za ochotu spolupracovať na tomto albume. Zásadný podiel majú hlavne hudobníci z jeho skupiny – Peter Lipa jr. (klávesy), Michal Šimko (basgitara), Michal Fedor (bicie), Radovan Tariška (saxofón), ktorí ho nahrali v štúdiu aj s ďalšími hosťami.

Jazzový umelec dodáva k vydaniu LP platne: Teším sa, že môžem osloviť aj poslucháčov, ktorí si vedia vychutnať a hlavne oceniť hudbu na vinyle. Preto, usaďte sa pekne a užite si príjemné počúvanie v rovnoramennom trojuholníku.