Dokonalý život Ondreja Kandráča

Talentovaný muzikant, spevák a moderátor Ondrej Kandráč prichádza s novou piesňou o láske Postav dom, zasaď strom, ku ktorej nakrútil aj videoklip. Kandráčova novinka je ódou na dokonalý rodinný život plný lásky. Autorom textu je aj tentokrát Ondrejov dvorný textár, slovenský spisovateľ, básnik, publicista a manažér v jednej osobe Vladimír Puchala. O hudbu sa zase postaral ostrieľaný gitarista Tomi Okres.

Vlado Puchala prezradil, ako vlastne k vzniku skladby prišlo: Zavolal mi raz Tomi Okres, že chce urobiť pesničku pre Ondra Kandráča, či nemám nejaký text. Niečo medzi Sokoly a Dva duby. Tak mu hovorím: a ľahšiu otázku nemáš? Ale sadol som a napísal Postav dom, zasaď strom. Je to pieseň, v ktorej sa do refrénu zmestí celý náš život. Tomi Okres urobil hneď na prvýkrát po prečítaní textu chytľavú melódiu. Je to pesnička ako dobrý hamburger: skvelý obal a to podstatné je vo vnútri.

Postav dom, zasaď strom nie je pesnička pre developerov. Je to skladba o tom, že dôležitejšie ako stavať domy je to, čo v nich povieme svojim deťom a čo im odovzdáme. Lebo múry majú spájať, nie rozdeľovať, zamýšľal sa nad textom svojej novinky Ondrej Kandráč a s úsmevom dodal: Slogan – refrén – Postav dom, zasaď strom, urob syna – je všeobecne známy tradičný návod na život a myslím si, že nikto nič lepšie ako tento návod nevymyslel. Vlastne vymyslel, ten, kto pridá k synovi aj dcérku.

Videoklip k piesni je lyrickým príbehom dvoch mladých ľudí, ktorých spája najmä láska ku koňom. V romantickom prostredí jazdeckého areálu sympatický mladý muž požiada o ruku svoju lásku, čím ju privedie do rozpakov, pretože to absolútne nečakala. Jej koník ju veselým prikývnutím nabáda, aby povedala áno. Táto situácia priam šokuje koketnú namyslenú krásku, ktorá sa snažila mladého muža zvádzať, hoci vedela, že chodí s jej kamoškou. Úprimnú a čistú lásku však nemôže ohroziť, aj keď vyzerá veľmi príťažlivo. Príbeh vrcholí dojemným svadobným obradom a pravou slovenskou svadbou, na ktorej spieva Ondrej Kandráč. Dynamickým songom absolútne rozblázni a roztancuje nielen svadobčanov, ale aj prítomný personál. Scenár a réžiu mala pod palcom Oľga Záblacká, ktorá už má s režírovaním bohaté skúsenosti.

S Ondrom si občas pošleme niečo z toho, čo sme práve vytvorili. Páčil sa mu videoklip Keď muž miluje ženu a tiež Tancuj pre Roba Opatovského, ktorý sme premiérovali začiatkom apríla. V tom období Ondrej práve riešil, ako uchopiť video k novej piesni Postav dom, zasaď strom. Vypočula som si ju a okamžite mi naskočil príbeh lásky, svadba a bláznivá tancovačka. Ondrovi sa moja idea zapáčila, tak sme sa pustili do práce. Som beznádejný romantik, milujem kone, prírodu, hudbu, porozprávala režisérka a scenáristka Oľga Záblacká, ktorá kvôli Ondrejovej pracovnej vyťaženosti zvládla aj nemožné a za jediný deň so svojím 16 členným štábom nakrútila klip v ktorom účinkovalo až 65 ľudí rôznych vekových kategórií.

Medzi svadobčanmi si môžete všimnúť aj pôvabnú manželku Ondreja Kandráča Eriku, s ktorou majú dve deti a spoločne už dlhé roky tvoria harmonický pár. Ondrej na verejnosti nikdy nešetrí slovami chvály na adresu svojej manželky, čiže nová pesnička až podozrivo zapadá do dokonalého obrazu jeho rodinného života.