Film o najhoršom filme na DVD a Blu ray

Distribučná spoločnosť Magic Box aktuálne prináša na DVD a Blu ray film The Disaster Artist, ktorý mapuje vznik údajne najhoršieho filmu v dejinách Hollywoodu (The Room), ktorý sa napokon stal kultom.

The Disaster Artist je skutočný príbeh o vzniku a nakrúcaní kultovej filmovej klasiky režiséra Tommyho Wiseaua, filmu The Room z roku 2003, označovaného ako jeden z najhorších filmov všetkých čias, ako Občan Kane zlých filmov. The Disaster Artist je príbehom dvoch outsiderov, idúcich za svojim snom. Keď ich svet odmietne, rozhodnú sa nakrútiť svoj vlastný film. Ten sa však kvôli neúmyselne vtipným momentom, príbehovým zvratom či zlým hereckým výkonom – mení na hrozne milú a zároveň príšernú komediálnu drámu.

Na The Disaster Artist je potrebné mať tú správnu krvnú skupinu, písal som vo filmovej recenzii pri príležitosti uvedenia filmu do kín. Po vzhliadnutí na Blu ray upresňujem, že na tento film treba dozrieť.

Zrejme i vďaka mimoriadne vydarenému českému dabingu som si to tento raz užíval naplno. Takže k pôvodným filmovým 70 percentám, pridávam ochotne ďalších desať za spomínaný dabing, ale tiež za bonusovú výbavu, ktorú Blu ray prináša, a prostredníctvom ktorej má divák možnosť nahliadnuť do zákulisia vzniku filmu. A želám skvelú zábavu!

Pavol Božík