Domi Stoff poslovenčil svoje piesne

Bratislavčan Domi Stoff pôsobí na hudobnej scéne aktívne už od roku 2011, keď založil kapelu King Shaolin, v ktorej pôsobí ako frontman doteraz. V tejto formácii ukázal svoj cit pre silné melódie, kvalitné aranžmány a osobné texty. Tentoraz predstavuje ako predzvesť svojho sólo projektu slovenský singel s videoklipom k skladbe Očami vábi.

Stále objavujem nové sféry a zákonitosti, ktoré mi dopomáhajú pracovať s emóciou. Za tie roky som však už pochopil určité veci a nemám rád škatuľkovanie. Hudba je len hudba. Mojou hudbou chcem hovoriť príbehy o mojom živote, svoje životné postoje, chcem oslavovať vesmír a Zem a občas sa ňou chcem vyplakať. Hudba je pre mňa denník môjho života. Keď spätne počúvam moje piesne, tak presne viem, v akom životnom momente som sa akurát nachádzal, objasňuje Domi zákonitosti tvorby hudby a smerovanie textov.

Vždy som cítil, že ľudia reagujú kladne na moju hudbu, no veľakrát mi aj vytýkali, že tomu nerozumejú a že by som mohol spraviť niečo v slovenčine. Moja duša na to nebola pripravená až do posledného roka, kedy som to poňal ako výzvu. Výzvu sa naučiť niečo nové, pracovať s domovskou rečou a hlavne som túžil aj po tom, aby moje myšlienky boli pochopené mojimi blízkymi a ostatnými ľuďmi, ktorí nehovoria po anglicky. Hudba je univerzálny jazyk, ktorému rozumie naozaj každý. Je to jazyk, ktorý spája ľudí, pomáha im v najťažších chvíľach alebo umocňuje tie energické. No text je posolstvo, ktoré sa dostane pod kožu a dokáže zmeniť niekoho postoj na jeho momentálnu situáciu. A to ma na tom veľmi baví, hovorí spevák.

Domi Stoff sa nezameriava na jeden konkrétny štýl hudby, jeho hudba je zmesou popu, elektra, R&B a moderného popu. Spev, gitaru aj basu si na album nahral sám, ostatné nástroje dotvoril v elektronickej forme. Na nahrávaní debutového singlu, ale i pripravovaného albumu Vzduch a Dym sa podieľal spevák či už ako skladateľ, producent, textár, aranžér a zvukár sám, no s drobnými producentskými konzultáciami mu pomáhal Michal Neffe a o finálny master zvuk nahrávky sa postaral známy český producent a zvukový majster Escon Waldes.