Dominika wHo vibruje osemdesiatkami

Speváčka Dominika wHo prichádza so singlom Ver si! s prvkami tanečnej modernej hudby v syntéze s 80. a 90. rokmi. Klip kopíruje myšlienku skladby a necháva vyznieť v disko zahmlenej atmosfére a svetiel vzplanuté emócie dvoch mladých ľudí.

I keď speváčka a textárka Dominika wHo reflektuje v novej skladbe na hudobný štýl digitálnych samplov ’80s, boli spočiatku motiváciou na jej tvorbu zaujímavé rockové prvky s tanečným podtónom Adama Lamberta či Camily Cabello. Po týchto interpretoch prišli motivácie od Dua Lipy, The Weeknda či Miley Cyrus. Veľmi obľubujem 80. roky a hudbu 80. rokov, preto som bola neskutočne potešená, že sa vracia tento štýl. Tieto piesne sú nadčasové, prezrádza Dominika wHo silný impulz na vytvorenie skladby v hudobnom žánri, ktorý obľubuje.

Chceli sme vytvoriť niečo, čo nás baví a zároveň je špecifické a na Slovensku mierne iné. Napísať slovenský text do skladby takéhoto typu nie je jednoduché. Preto text, ktorý som napísala, sa hodil do šuplíka a skladbu na komplet pretextoval Luky. Vyňal hlavnú myšlienku a poňal ju z iného konca tak, ako ju dnes môžete počuť, ozrejmuje Dominika wHo dôležité aspekty rodného jazyka, ktorého korektúru v skladbe spracoval Lukáš Horňáček.

Inšpiráciu na vznik samotného textu speváčke vnukli spomienky zo života. Bežne sa to stávalo, keď sme ako mladší, vtedy ešte nejako výrazne nezasiahnutí sociálnymi sieťami, dohadzovali kamarátov a kamošky. Myslím si, že dnes tieto osobné dohadzovačky nahradili práve sociálne siete, kde ľudia stratia zábrany oveľa jednoduchšie ako osobne, hovorí speváčka o hlavnej myšlienke skladby Ver si!, keď sa stretnú dve osoby na diskotéke a iskrí to medzi nimi. Avšak on je trošku zdržanlivejší a dlhšie naberá odvahu osloviť ju, tak sa mu ona snaží prehovoriť do duše.