Dora dala ľudovej piesni nový význam

Kapela Dora sa etablovala na slovenskej scéne pretváraním a prepájaním ľudových piesní s modernou dobou. Tentoraz prichádza s novinkou Kde si bola?, ktorej nielen vdýchla hudbu s rockovým podtónom, ale aj našla v textoch skryté významy a v nich paralelu medzi minulým a terajším svetom.

Ostali sme verní tomu, čo robíme doteraz. Zobrali sme ľudovú skladbu, hlavne text a melódiu, a prekopali ju od základu a taktiež aj význam textu sme otočili do modernej doby, v ktorej žijeme. A pýtame sa v nej Aničky, kde si bola? – s úsmevom hovorí gitarista a producent Tibor Seidl.

Zaujímavosťou je, že pri vzniku aranžmánu Tibor Seidl predpokladal tri slohy, ako pri väčšine ľudových piesní, a vychádzal z toho, že posledná je len menej známa. Avšak zrazu som zistil, že nejde o tri slohy, ale dve, čo ma veľmi zaskočilo, nakoľko som si to v hlave zaranžoval už na tri a dve boli málo. Začal som riešiť, čo stým, hľadal som na internete či naozaj nie je nejaká tretia sloha, no nič som nenašiel, objasňuje Tibor Seidl, čo ho doviedlo premýšľať nad významom textu a na jeho základe vytvoriť aj tretiu slohu, ktorou posunul dej textu ďalej.