Dora si zatancovala

Obľúbené ľudové piesne dostávajú v podaní kapely Dora už niekoľko rokov nové rockové aranžmány. Tentokrát kapela prichádza s videoklipom k pretvorenej známej piesne Tancuj, tancuj, vykrúcaj, v ktorom si jej členovia rovno aj zatancovali. Veselý šat piesne v tónoch neopunku dotvára folkrockový album 3.00 hrmených, ktorý kapela predstavila začiatkom roka.

Skladba so sebou nesie podstatu pôvodnej ľudovej tvorby tak, ako aj uchopený text. Na album nám chýbala skladba, ktorá by bola trošku punkovejšia, a taká tá koncertná skákanica. Preto sme hľadali ľudovku, ktorá by bola vhodná pre takýto aranžmán, vysvetľuje gitarista a producent Tibor Seidl snažiac sa uchopiť album v rôznorodých subžánroch. Všetky skladby však spája rocková línia, ktorá spája aj celú kapelu a inšpirácie pri pretváraní piesní.

Námet aj spracovanie videoklipu vzišlo z predchádzajúcich skúseností kapely, ktorá si spracovávala počas roka krátke vizualizácie k piesňam. Tentoraz uchopila tvorbu celého videoklipu a nechala vyznieť hlavnú myšlienku skladby. Najprv sme zvažovali a aj oslovili reálnych tanečníkov, ale pri natáčaní nám vznikli rôzne tanečné-netanečné kreácie, ktoré sme nakoniec samotné zakomponovali do klipu, hovorí Tibor Seidl.