Tublatanka pokračuje v úspešnom turné

Rocková kapela Tublatanka v minulom roku absolvovala veľmi úspešné česko-slovenské turné pri príležitosti kristových rokov pôsobenia na hudobnej scéne. Líder kapely Maťo Ďurinda si pre svojich fanúšikov, okrem skvele naladeného hlasu, pripravil aj špeciálnu čiernobielu košeľu, na ktorej sa zjavil kríž, keď roztiahol ruky.

Kapela tento rok pokračuje vo svojom úspešnom turné 33 Rockov na hudobnej scéne jarnou sériou koncertov po Slovensku v športových halách v Šali, Leviciach, Brezne a Považskej Bystrici. Skupina na koncertoch zahrá najlepšie skladby zo všetkých doteraz vydaných CD albumov.

Fanúšikovia si prostredníctvom fan klubu dlhodobo želali rockovú baladu Spálená láska a vypaľovačky ako Volanie divočiny a Šlabikár 4, a tak ich Tublatanka znovu zaradila do koncertného playlistu. Nie je to len pieseň za piesňou, koncerty obsahujú niekoľko prekvapení – v strede koncertu členovia odložia svoje elektrické gitary, aby zahrali akustickú verziu unplugged piesní Priateľ, Bez tvojej lásky, Dotyk rúžom na pohár, Svet je stále rýchlejší a Loď do neznáma.

Nezabudneme ani na bubeníka Ďura Černého, ktorý mal v tomto období prvé výročie od svojho nečakaného tragického úmrtia v Maďarsku a zahráme na jeho počesť pieseň, ktorú sme pripravili v spolupráci s textárom Martinom Sarvašom – Spomienka na Ďura Černého a ku ktorej sme urobili aj videoklip, prezrádza Maťo Ďurinda.

A pokračuje: Samozrejme nezabudneme ani na nášho bývalého gitaristu a speváka Doda Dubána, ktorému vzdáme úctu Piesňou pre Doda z CD albumu Patriot. Dodo tiež odišiel do rockového neba v apríli pred štrnástimi rokmi.

Tublatanka na minuloročnom jesennom turné natočila na záznam svoj koncert v športovej hale v Prahe, ktorý sa objaví po skončení turné na obrzávkách TV JOJ. Po skončení koncertnej šnúry

sa bude Tublatanka venovať prípravám a nahrávaniu svojho nového CD albumu, ktorý by chcela vydať do konca roku 2017. V máji však kapelu ešte čakajú ešte koncerty v Londýne a Dubline.

Slovenké jarné turné si môžete naplno užiť v mestách:
17.03. Šaľa (Akcia 1+1 ZADARMO – plocha státie)
24.03. Levice
25.03. Brezno
07.04. Považská Bystrica