Draci budú v lete obletúvať Slovensko

Hoci sa u nás nezahniezdia ani na jednom koncerte, svoje festivalové zastávky si Imagine Dragons vybudujú hneď v troch susedných štátoch, takže ich slovenskí fanúšikovia to budú mať k svojim idolom naozaj na skok. V rámci európskej festivalovej štafety sa totiž najúspešnejšia americká hudobná štvorica súčasnosti predstaví v Poľsku, Maďarsku i Česku.

Prvá z blízkych štácií Imagine Dragons bude u severných susedov. Tam sa zastavia v rámci varšavského Orange Warsaw Festival, cez víkend 2. a 3. júna. A práve Imagine Dragons budú svojim vystúpením na záver festivalu, teda 3. júna vrcholom podujatia. Letecky do Varšavy sa záujemcovia dostanú najpohodlnejšie z Viedne, letenky momentálne vychádzajú okolo 180€. Žiaľ, spoločnosť Wizzair, ktorá Varšavu rozbieha letecky aj z Bratislavy, vzlieta s prvým letom až neskôr. Vstupenky štartujú na cene cca 50€ za jeden deň.

Na ďalší koncert Imagine Dragons to budú mať Slováci oveľa pohodlnejšie a presunú sa za nimi pokojne autom. Maďarský Šopron je od Bratislavy zhruba hodinu a pol cesty. Telekom Volt Festival štartuje 26. júna a potrvá do 1. júla. Americká štvorica na ňom vystúpi v sobotu, posledný deň festivalu o 21. hodine. Ceny vstupeniek sa pohybujú od 30€ na deň, ale cena je na každý deň rozdielna. Na festivalový deň s Imagine Dragons vychádza najlacnejšie vstupné na 47€.

Ďalšia šanca vidieť Drakov je na festivale Colours Of Ostrava, ktorý štartuje 19. júla a Draci vystúpia hneď v prvý deň. Aj do Ostravy to majú Slováci veľmi pohodlné a Colours Of Ostrava patrí medzi najvychytenejšie české festivaly. Vstupenky sa v tomto prípade predávajú na všetky štyri dni a ich cena sa po určitom počte predaných lístkov mení. Aktuálna sa pohybuje okolo 100€.

Takto to Imagine Dragons rozbalili v roku 2014 na maďarskom Szidete. Bol to ohromujúci zážitok. Prizeralo sa im 70 tisíc ľudí, v tiene bolo asi 40 stupňov a kapela podala 140%-ný výkon. Bol to ich prvý koncert, ktorý som videl naživo a odvtedy… no proste, bolo ich zopár:-).

A toto je jedno zatiaľ z mála tohtoročných vystúpení Imagine Dragons, ktoré nielenže dokazuje, že partia okolo Dana Reynoldsa je vo vynikajúcej forme, ale tiež naznačuje, akoby mohli vyzerať ich tohtoročné vystúpenia. Aspoň čiastočne. Určite nebude chýbať ani tohtoročný singel Believer, či iba včera odpremiérovaná skvelá novinka Thunder, pri ktorých fanúšikovia dúfajú, že sú predzvesťou nového albumu. Termín jeho vydania ešte nie je známy, no malo by to byť tento rok. Či to kapela stihne do štartu svojej festivalovej šnúry, počas ktorej sa okrem Poľska, Maďarska a Česka zastaví aj v Nemecku, Belgicku, Taliansku, Portugalsku, Rusku, či Francúzsku, zatiaľ nevedno.

Pavol Božík