Dua Lipa opäť atakuje vrcholy rebríčkov

Speváčka Dua Lipa sa vrátila naozaj štýlovo. Jej novinka Don’t Start Now patrí k najvyhľadávanejším nahrávkam na svete. Singel je začiatok novej cesty. Energická pesnička so zreteľným vplyvom disco hudby má byť v kariére speváčky prelomom medzi minulosťou a budúcnosťou.

Ide o to, ísť ďalej a nedovoliť nikomu, aby vám v tom zabránil, hovorí niekoľkonásobná držiteľka Brit Awards a Grammy a jedna z najžiadanejších speváčok súčasnosti. Dancefloorový banger natočila s producentom Ianom Kirkpatrickom, s ktorým už skôr spolupracovala napríklad na hite New Rules. Americký hudobník je producentom, ktorého služby využívajú aj Selena Gomez, Justin Bieber alebo Nick Jonas. Aby zdôraznila, že vydaním novinky štartuje novú éru, nechala sa Dua Lipa odfarbiť na blond a zmazala si kompletne Instagram. Bolo to efektné a účinné.

Skladba Don’t Start Now sa hneď po vydaní dostala medzi päť celosvetovo najprehrávanejších piesní na Spotify, v britskom singlovom rebríčku debutovala na druhom mieste za virálnym hitom Dance Monkey austrálskej buskerky Tones And I. Vrchol hitparád hneď  v prvom týždni atakovala v mnohých krajinách vrátane Slovenska. Veľký ohlas malo aj vystúpenie na európskych cenách MTV v španielskej Seville.

Dua Lipa sa prvýkrát dostala do pozornosti v roku 2015 skladbou Be The One. Nasledovali single Last Dance, Hotter Than Hell a Blow Your Mind, definitívne sa ale presadila až s piesňami New Rules a IDGAF. Z dievčaťa s kosovskými koreňmi sa razom stala žiadaná megastar, o ktorú prejavujú záujem najväčšie hviezdy hudobného priemyslu. Účinkuje v nahrávkach Seana Paula, Martina Garrixa alebo Calvina Harrisa. Na eponymnom albumovom debute má dokonca duet s Chrisom MartinomColdplay. V roku 2018 bola päťkrát nominovaná na Brit Awards, nakoniec si odniesla dve hlavné ceny. Je taktiež majiteľkou dvoch sošiek Grammy.