Ed Sheeran potvrdil nový album

Spevák Ed Sheeran oznámil vydanie nového albumu. Komplet = (Equals) vyjde 29. októbra 2021, hudobník to prezradil počas instagramového livestreamu. Okrem základných informácií spevák zverejnil aj kompletný zoznam skladieb, obal a predovšetkým ďalšiu skladbu.

Pieseň Visiting Hours je po singli Bad Habits druhou ukážkou z pripravovaného albumu. Spevák sa v nej vyznáva zo straty svojho austrálskeho priateľa a mentora Michaela Gudinskeho, ktorý zomrel v marci tento rok. Celkovo ide o veľmi osobnú platňu, ktorá pre mňa veľa znamená, vyhlásil Ed Sheeran počas živého prenosu na Instagrame. Môj život sa v posledných rokoch výrazne zmenil – oženil som sa a stal sa otcom, zažil som stratu blízkeho človeka. A nad týmito témami v nových nahrávkach premýšľam. Equals vnímam ako album, na ktorom som dospel.

Ako nedávno priznal, piesne napísal v priebehu štyroch rokov, ktoré nasledovali po vydaní fenomenálne úspešnej platne Divide. V tomto období tiež vydal koncepčný mixtape No.6 Collaborations Project (2019) s množstvom hostí (Bruno Mars, Stormzy, Eminem, Justin Bieber, Cardi B), absolvoval dlhé turné, oženil sa s bývalou spolužiačkou Cherry Seaborn a stal sa šťastným otcom.

Väčšinu nových skladieb albumu Equals koprodukoval Fred Gibson známy ako Fred Again a tiež Johnny McDavid, s ktorým spevák pripravoval nahrávku Divide. Medzi ďalšími spolupracovníkmi sú napríklad Steve Mac, pesničkár Foy Vance alebo spevákov brat Matthew. Nahrávka prinesie 14 piesní.