Ed Sheeran zverejnil dve nové pesničky a lámal rekordy

Skladby Shape Of You a Castle On The Hill sú dostupné na všetkých digitálnych platformách vrátane YouTube. Pred rokom sa stiahol do ústrania, aby si oddýchol. Vrátil sa presne po roku a novoročným odkazom odštartoval vlnu správ, v ktorých gradoval očakávanie fanúšikov.

Teraz vydal hneď dva plnohodnotné single. Konzervatívnejšou piesňou Castle On The Hill sa vracia do Framinghamu v Suffolku, kde vyrastal. Skladbu napísal spolu s Benny Blancom, ktorý ju aj produkoval.

S druhým singlom Shape Of You, ktorý je ukážkou moderného popu, mu vypomohli Johnny McDaid a Steve Mac. V Anglicku sa obe nahrávky ihneď dostali do najvyšších rotácií všetkých rádií.

Piesne Shape Of You a Castle On The Hill v priebehu víkendu zmenili niekoľko rekordných zápisov. Žiadny umelec v histórii Spotify nenazbieral počas 24 hodín toľko prehratí ako Ed Sheeran. Britský interprét vedie tabuľky s viac ako 16 miliónmi prehratí za deň, druhý The Weeknd dosiahol „iba“ necelých 10 miliónov.

Obe novinky naviac pokorili rekord One Direction v počte jednotlivých prehratí za prvých 24 hodín. Globálnemu rebríčku mapujúcemu štart pesničiek na Spotify teraz kraľuje Shape Of You s takmer 7 miliónov prehratí, druhú pozíciu drží Castle On The Hill s viac než 6 miliónov.

Sheeran tiež cez víkend držal prvé miesta v v iných rebríčkoch v 77. krajinách sveta. Úspešne sa mu darilo aj na Slovensku.