Elán zahrá na Tehelnom poli

Zdroj foto: elan.sk

Nový futbalový štadión v Bratislave, Tehelné pole, čaká po športovom otvorení aj to kultúrne. Koncert Elán a hostia sa uskutoční 29. mája 2019. Jedným z hostí bude aj Majk Spirit.

Lokalita Tehelné pole je miesto, kde sa v minulosti odohrávali predovšetkým nezabudnuteľné športové udalosti, ale bol aj dejiskom prvého koncertu svetovej hudobnej hviezdy, na ktorý sa mohla dostať široká verejnosť – a to Stevie Wondera v máji 1989. Pri zostavovaní programu prvého koncertu na novom Tehelnom poli som vychádzal z toho, že v tejto oblasti by ho mal otvárať najúspešnejší a najslávnejší domáci interpret, povedal dramaturg podujatia Juraj Čurný.

Koľko hudby, toľko futbalu, je heslo, ktorým sa legendárna kapela Elán dlhé roky riadila, jej skladby pravidelne znejú zo šatní športových tímov a v roku 2013 boli aj hudobným motorom futbalovej reprezentácie do 17 rokov na domácich Majstrovstvách Európy. Takýto veľkolepý priestor sa otvára len raz za život. Neviem si predstaviť, že by sme povedali nie na takúto ponuku. Každý Slovák by sem mal zavítať, či už kvôli hudbe alebo futbalu, povedal líder kapely Jožo Ráž.

Vstupenky na toto podujatie sú už v ponuke a vďaka predajným miestam sú ľahko dostupné po celom Slovensku.

Dramaturgiu prvého hudobného večera v tomto novom a skvelom priestore som chcel postaviť na troch hudobných pilieroch. Okrem Elánu, ktorý reprezentuje pesničkový pop-rock, tu bude aj Majk Spirit. Ten reprezentuje hudbu súčasnej generácie. A v kontraste s tým, dostane priestor aj hudba, ktorú si prenášame z generácie na generáciu a tvorí jeden zo základov našej národnej identity – folklór. Súbor Čarovné ostrohy nám ho predvedie v súčasnej a modernej podobe. Súboru sa darí zachovať kultúrne bohatstvo našich predkov a zároveň ho predviesť tak, že osloví aj človeka na konci druhej dekády 21. storočia, doplnil obsah programu Juraj Čurný.