Marta Jandová vydá prvý sólový album

Marta Jandová (Autor foto: Martin Kubica / Zdroj foto & info: Supraphon)

Marta Jandová vydá tento rok v októbri svoj prvý sólový album. Až na jednu výnimku je Marta výhradnou autorkou všetkých piesní. Tou jedinou výnimkou, kde nebude autorkou samotná speváčka, je pesnička Školíš mě z pera Marka Ztraceného.

Nahrávka v týchto dňoch vzniká v štúdiu Propast s producentom albumu Lukášom Pavlíkom a so sprievodnou kapelou Marty Jandovej. Tú tvoria gitarista Ondřej Pátek, basista Dalibor Mucha a klávesista Jan Zlatuška, bicie nahral sám producent Lukáš Pavlík, ktorý tento post aktuálne zastáva v skupine Chinaski. Finálny mix a mastering následne prebehne v Nemecku v rukách Uda Rinklina, ktorý spolupracoval i s Die Happy a s množstvom ďalších úspešných interpretov, prevažne z nemecky hovoriacich krajín.

Marta Jandová o pripravovanom albume prezrádza: Som samozrejme dosť nervózna. Síce už mám za sebou 25 rokov hudobnej kariéry, ale nikdy som nestála sama za seba – vždy iba s kapelou. Teraz je to moje vlastné dielo a celú zodpovednosť nesiem ja. Prvýkrát som písala pesničky na texty a nie naopak ako v minulosti. Navyše je to moja česká premiéra. Mám plný mobil rôznych nápadov, niekedy iba pár viet, o ktorých chcem písať a komponovať. Sú to prevažne pesničky pozitívneho rázu, len jedna je o strachu. Tá má približne sedem minút.

Marta Jandová je popri svojej sólovej hudobnej dráhe členkou úspešnej nemeckej rockovej kapely Die Happy, ktorá bola založená v roku 1993. Kapela na jeseň oslávi 25 rokov na scéne a vyrazí na Die Happy 25th Anniversary Acoustic Tour 2018. Jubilejný koncert odohrá i v Prahe, kde vystúpi 27. októbra v Paláci Akropolis, kde zároveň Marta pokrstí svoj nový album.