Levandulová rozkvitne aj tento rok

Lucia Šoralová na koncerte Levandulová

Šansónový projekt Levandulová vlani zaznamenal ohromný úspech a tak sa umelci na naliehanie fanúšikov rozhodli v ňom pokračovať aj tento rok. Najkrajšie piesne Hany Hegerovej a ďalšie dojemné šansóny z autorskej dielne Hapka – Horáček si tentoraz užijú fanúšikovia na strednom a východnom Slovensku. Zuzana Kronerová, Richard Müller, Zuzana MauréryLucia Šoralová s klavírnym sprievodom Petra Maláska zaspievajú už onedlho v šiestich slovenských mestách.

Úprimne, nedelím publikum na východniarov a západniarov. Teším sa na všetkých obyčajných obdivovateľov a poslucháčov pani Hegerovej. Ja som jedna z nich. Ale keďže môj otec pochádza zo Solivaru a v Košiciach začal svoju opernú kariéru, kde som s ním často bola, táto časť turné bude pre mňa aj trochu nostalgická, vraví Zuzana Mauréry, ktorej zamatový hlas je ako stvorený na interpretáciu šansónov.

Levandulové turné začne na konci marca pod Tatrami, v Poprade (31. marec) a do polovice mája prejde celým Slovenskom, od Košíc (1. apríl), cez Prešov (2. apríl), Zvolen (14. apríl), Nitru (15. apríl), Trenčín (16. apríl) až do Prievidze (16. mája).