Ramazzotti spomína na Slovensko a teší sa na návrat

Taliansky spevák Eros Ramazzotti aktuálne žne jeden úspech za druhým. Po vydaní nového štúdiového albumu Battito Infinito, ktorého skladby bodujú v rádiách, hudobnú novinku predstavuje aj naživo, prostredníctvom rovnomenného celosvetového turné. Charizmatický muzikant koncom roka vypredával haly za veľkou mlákou. Po sviatkoch, tradične strávených v kruhu vlastnej rodiny, započne európsku časť turné už vo februári. V našich končinách sa zastavíKošiciach (8. marec) i Bratislave (15. apríl).

Hudobnými cenami ovenčený spevák sa na Slovensku naposledy predstavil v roku 2019. Jeho dynamická šou v hlavnom meste, v ktorej zazneli skladby z albumu Vita Ce N’é, popretkávané spevákovými megahitmi, priviedla do varu nielen návštevníkov koncertu. Na koncert v Bratislave v roku 2019 mám pekné spomienky a teším sa na opätovné stretnutie s vrúcnym slovenským publikom. Svoj návrat na scénu som chcel vo veľkom štýle. Chcem prekvapiť svoje publikum špičkovým pódiom, hoci stredobodom celej show zostáva hudba. To všetko by som nemohol bez špeciálneho tímu, ktorý ma sprevádza na každom živom vystúpení, od hudobníkov cez vokalistov, až po produkčný tím Battito Infinito World Tour, rozhovoril sa spevák.

Novinku Battito Infinito, ktorú Eros Ramazzotti naživo predstavuje na najväčších svetových štadiónoch, priblížil i vlastnými slovami: Battito Infinito by som nazval univerzálnym albumom. Jednak kvôli ústrednej téme, láske, ktorá je niťou prechádzajúcou všetkými mojimi skladbami, a jednak preto, že v niekoľkých skladbách som rád experimentoval a pohyboval sa medzi rôznymi zvukmi.

Všetkých vás budem čakať 8. marca 2023 v Steel Aréne v Košiciach a 15. apríla 2023 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave – budú to dva neprehliadnuteľné večery a užijeme si veľa zábavy, to vám garantujem, uzavrel spevák.