Elektronický Duhan sa opäť hlási o slovo

Duhanov nový hudobný počin v podobe EP s názvom Chase Life možno žánrovo zaradiť pod organickú tanečnú elektroniku s kontrastom moderného zvuku a retro feelingu. Sú na ňom prvky žánrov ako napríklad elektro, house a rave s Duhanovým vlastným rukopisom. Značná časť skladieb na tomto projekte bola vytvorená na syntetizátoroch.

Po rokoch intenzívneho venovania sa hudobnej produkcii a všetkých činností súvisiacich s tvorbou hudby, som si po poslednom projekte Wave Rider na chvíľu dal od hudby pauzu. Netrvalo však dlho a už po dvoch mesiacoch prestávky som začal robiť na nových nápadoch. Hlavnou motiváciou a zámerom tohto EP tentokrát bolo spraviť to viac minimalistické oproti predošlej tvorbe a celkový mix o niečo vzdušnejší. Taktiež som sa snažil v pokročilom štádiu procesu tvorby to neprekombinovať, hovorí Duhan.

EP obsahuje 5 skladieb. Všetky skladby, okrem jednej, sú novovytvorené hudobné diela, dal som prednosť sviežosti čerstvých nápadov oproti už starým opočúvaným demám. V mojej predošlej tvorbe väčšinou skladby vznikali samplingom z nejakej starej skladby, tentokrát vznikajú slučkou, ktorú vytvorím na syntetizátore. Proces vzniká často tak, že vysamplujem sám seba, čiže krátku slučku z improvizácií vzniknutých na syntetizátore. Vo svojej tvorbe sa vždy snažím nepodľahnúť prvoplánovým nápadom a hosťujúcim interpretom dávam priestor, aby okrem mojej základnej predstavy do toho vniesli aj niečo svoje a nebáli sa experimentovať, dodal Duhan.