Emma Drobná má nový singel

Osem mesiacov po raketovom úspechu svojho debutového singla Smile predstavuje speváčka Emma Drobná nový singel s názvom Words. Pri skladaní a nahrávaní singlovej novinky čelila Emma a jej hudobní producenti neľahkej úlohe priniesť skladbu, ktorá v singlových rebríčkoch nadviaže na úspech singlového debutu speváčky.

Z úspechu Smile sa stále veľmi teším. Vnímam, že ju ľudia majú radi a spievajú si so mnou, takže som naozaj veľmi šťastná. Smile ma baví stále rovnako ako na začiatku, pretože stále si viem predstaviť ten istý pocit, ktorý vo mne bol, keď som to písala, teší sa Emma z príjemného prekvapenia, ktoré priniesol úspech debutového singla u fanúšikov a prekročenie magickej hranice milión vzhliadnutí videoklipu Smile na serveri Youtube.

Jemne melancholická a záhadná atmosféra novej skladby je jej spoločným menovateľom s predošlým singlom. Nepriamo tak prezrádza, že hoci je Emma Drobná len na začiatku svojej hudobnej cesty, už teraz je jej skladateľský i spevácky rukopis veľmi špecifický, vyhranený a rozpoznateľný. Pieseň vznikla začiatkom tohto roka celkom kurióznym spôsobom – z dvoch rôznych rozpísaných skladieb, ktoré napokon speváčka spojila do jednej. Spočiatku som nemala predstavu, ako bude vo finále znieť. Improvizovala som rôzne melódie a nakoniec sme z toho vytvorili Words. Inšpirovali ma situácie, ktoré sa mi udiali a rôzne situácie a ľudia okolo mňa.

Nový singel Words predstavila speváčka spoločne s minimalistickým lyric videom. Skladba však už čoskoro dostane aj vizuál vo forme videoklipu. Máme naplánované točenie v Londýne ktorý je ako môj druhý domov, keďže som tam prežila dva roky života. Toto mesto má pre mňa obrovskú emóciu, ale zároveň aj anonymitu veľkomesta. Mám tam svoje obľúbené miesta, kam sa vždy vraciam, keď tam prídem. Takže je dosť možné, že tam budú zábery aj týchto lokalít, prezrádza Emma.

Ako prezrádza speváčkin manažment, Emma v súčasnosti simultánne pracuje na ďalších skladbách na svoj debutový album. Ak všetko pôjde podľa plánu, na jeseň sa môžu fanúšikovia tešiť na Emmino debutové EP, prezrádza na záver Tomáš Zubák.