Exit festival tento rok oslávi 20 rokov

Hudobné superstars, skutočné legendy, najhorúcejší nováčikovia hitparád, ale aj unikátna atmosféra stredovekej pevnosti – toto všetko ponúka srbský Exit. Tohtoročnými prvými headlinermi sú aj David Guetta, DJ Snake, Tyga, James Arthur, Fatboy Slim, Kosheen, Boris Brejcha, Metronomy, Sepultura, M.O.D., celkovo organizátori zverejnili už tretinu line-upu. Vstupenky sú v predaji aj na Slovensku.

Štyri dni, vyše 1000 vystúpení na viac ako 40 pódiách a hudobných venues a takmer všetky hudobné žánre, aj taký bude tohtoročný Exit festival, ktorý láka čoraz viac aj slovenských fanúšikov. Organizátori postupne odkrývajú program jubilejného 20. ročníka, oznamovanie headlinerov bude pokračovať aj v najbližších týždňoch. Popri top DJoch ako David GuettaDJ Snake, raperoch TygaSheck Wes, či kapelách Sepultura, Metronomy a Kosheen sa fanúšikovia môžu tešiť aj na Artbat, Marky Ramone, Meduza, Roni Size b2b LTJ Bukem, Zhu, Agnostic Front, Alitor a mnoho ďalších.

David Guetta je jedným z najúspešnejších hudobných producentov 21. storočia s viac ako 50 miliónmi predaných albumov a singlov, dvomi cenami Grammy a 100 miliónom fanúšikov na sociálnych sieťach. Dá sa povedať, že GuettaExit spolu počas 20 rokov na scéne rástli a tak nie je prekvapujúce, že jeho koncert na festivale patrí medzi fanúšikmi najžiadanejšie.

Zo súčasných DJ hviezd na Exite vystúpi aj DJ Snake, známy hitmi ako Taki TakiCardi BSelenou Gomez, Turn Down For What, či Lean OnMajor Lazer, ktorý má na YouTube viac ako 2,7 miliardy vzhliadnutí a na Spotify bola najstreamovanejšou skladbou počas 11 mesiacov. Tento francúzsky DJ má na konte mnoho hitov, ocenení a spoluprác a vystúpenie DJ Snake určite patrí aj na váš must-see zoznam.

Fanúšikov rapu a hiphopu potešia určite koncerty Tyga či Shecka Wesa. Tygovu popularitu podčiarkuje aj viac ako 30 miliónov streamov každý mesiac na Spotify a pravidelné top miesta v Billboard RnB/Rap hitparádach. Tyga (Thank You God Always) patrí s desiatkami singlov a siedmimi štúdiovými albumami medzi najžiadanejších raperov súčasnosti. Sheck Wes je považovaný za newyorskú rapovú senzáciu súčasnosti a jeho hit Mo Bamba patrí medzi najdôležitejšie hiphopové tracky posledných rokov.

Exit tiež privíta ďalšieho streamingového multimiliardára, britského skladateľa s výrazným hlasom, Jamesa Arthura, ktorý patrí medzi 20 britských umelcov s viac ako 2 miliónmi predaných singlov, a na jeho troch albumoch vydaných počas siedmich rokov nájdete aj hity ako Impossible, Say You Won´t Let Go, You Deserve Better a mnoho ďalších.

Na oslave 20. narodenín Exit festivalu zahrá aj člen Rock´n´Rollovej siene slávy, bubeník legendárnej punkovej kapely The Ramones, Marky Ramone, hard-coroví punkeri Agnostic Front, švédski metaloví hrdinovia Thundermother, bostonská hardcorová kapela Death Before Dishonor a ďalšie skvelé kapely aj z Mexika, Brazílie, Fínska, Dánska a mnohí ďalší.

Aktuálny program, ktorý sa čoskoro rozšíri o ďalšie mená, ako aj informácie o festivale sú k dispozícii na festivalovom webe.

Exit festival patrí už dlhšie medzi najlepšie európske festivaly. Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania – unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehoch Dunaja v Novom Sade, kúsok od srbského hlavného mesta Belehradu. Exit je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien. Doteraz ho navštívilo viac ako 3 milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý si každoročne obľubuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoho ďalšieho – celkovo viac ako 1000 umelcov na viac ako 40 pódiách a hudobných zónach.