Exkluzívne prekvapenie od IMT Smile

Skupina IMT Smile tento rok oslavuje 30 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa rozhodla vydať aj exkluzívny box s názvom 30×30. Okrem 2CD, ktoré obsahuje presne 30 hitov, mapujúcich históriu skupiny, nájdu v ňom fanúšikovia tiež spevník, konkrétne 30 hitov s notovým zápisom a akordami pre spev a gitaru, knihu 30 fotografií a tiež trsátko IMT Smile.

Vybrali sme 30 piesní, tých najznámejších piesní našej kapely. Z čoho sa veľmi teším je, že všetky tieto piesne dostali podobu v notách, v spevníku, ktorý pripravil môj brat Miro. V boxe je ešte jedna kniha s fotkami IMT Smile. Sú prevažne od Martina Trenklera a Petra Ivana, ktorý aj graficky pripravil celý box. A samozrejme nesmie chýbať trsátko s grafikou od nášho Peťa Bartoníka, s hrúbkou presne takou, akú používam na koncertoch ja, hovorí na margo boxu Ivan Tásler.

Páči sa mi, že to môžeme takto osláviť, pripomenúť si ten čas. My však už teraz okrem koncertovania, pripravujeme a nahrávame ďalšie piesne. Pred mesiacom sme odštartovali naše Summer Tour 2022, kde samozrejme nemôže chýbať ani koncert vo Východnej, hráme aj na festivaloch v Čechách. A na jeseň tohto roka by sme už chceli vydať ďalšie nové skladby. Takže ideme ďalej, dodáva Ivan Tásler.

V máji minulého roka skupina vydala svoj ostatný rádový album Srdce Rozum Boulevard, ktorý sa dočkal ocenenia Platinový album za predaj a streamovanie na digitálnych platformách. Toto je naozaj výnimočná chvíľa. Práve tu na Dobrom festivale, a v meste kde za posledných 30 rokov, si dovolím tvrdiť vznikla, tá najlepšia slovenská hudba, kapela IMT Smile, rád by som odovzdal Ivanovi a celej kapele platinový album za predaj albumu Srdce Rozum Boulevard, povedal managing director Universal Music Slovakia Peter Riava, ktorý skupine IMT Smile odovzdal platinový album.