Famózna diva Dillon vystúpi v Bratislave

Energia, harmónia, aj hlboká temnota. Speváčka Dillon už predviedla svoje nevšedné umenie na festivale Pohoda a odvtedy sa fanúšikovia domáhali jej koncertu. Rodáčka z brazílskeho Sao Paula, ktorá žije v nemeckom Berlíne, sa aktuálne chystá na unikátne turné a v rámci neho zavíta aj do Bratislavy. Umelkyňa známa prepájaním elektra a popu tentoraz ponúkne intímny koncert len v sprievode piana. Brazílsko-nemecká Björk, či Lykke Li, ako ju zvyknú označovať, vystúpi v bratislavskom Ateliéri Babylon 2. mája.

Prijatie slovenskými publikom ma dojalo, teší ma, že mám vo vašej krajine toľko priaznivcov. Na koncert v Bratislave sa už veľmi teším, bude to zas niečo iné, ako som spievala naposledy, odkazuje Dillon.

Mladú hudobníčku charakterizujú temne ladené melodické skladby, ktoré sú spojením elektronickej hudby a popu. Po troch úspešných štúdiových albumoch a vystúpeniach na veľkých festivaloch v Európe, si získala veľké množstvo priaznivcov.

Hudba Dillon je vskutku nevšednou zmesou emotívnych skladieb. Mieša temnú atmosféru s obrovskou energiou, ponúka harmonické pohladenie duše a následne paralyzuje do absolútnej hĺbky vnútornej temnoty. Tento raz bude jej koncert veľmi intímny, piesne Dillon zaznejú v akustickej verzii s pianom. Verím, že to bude naozaj vynikajúci zážitok, teší sa Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá tento koncert prináša.