Fanúšikovia britskej divy Katie Melua dostali nový album, má číslo osem

Britská speváčka Katie Melua, ktorá pred pár rokmi s úspechom koncertovala aj na Slovensku, vydala nový štúdiový album nazvaný No. 8. Prvým singlom z albumu je skladba Your Longing Is Gone, romantická balada, ktorú nahrala spolu s Georgian Philharmonic Orchestra a o aranžmány a produkciu sa postaral Leo Abrahams.

Ako speváčka, ktorá spieva o láske a túžbe, som sa snažila preskúmať ako sa vyrovnať s blednúcou láskou a odchádzajúcou túžbou. Stáva sa to v bežnom živote a tieto nuansy majú veľkých význam, vysvetľuje Melua. Pri písaní aj pri nahrávaní sme sa snažili túto realitu zachytiť, zobrazenú s prijatím a očakávaním lepších časov.

Album No. 8, ktorý prichádza po dlhšej autorskej odmlke, je plný hlbších osobných textov. V tých sa speváčka a autorka pokúša zladiť zložitosť lásky v skutočnom živote s rozprávkovými predstavami o nej. Inšpiráciou sú jej aj ľudové piesne, ktoré navodzujú pocit kúzla magickej hodinky pomocou sláčikových aranžmánov.

Katie Melua je jednou z najúspešnejších britských umelkýň, jej albumy boli po celom svete ocenené platinovou platňou až 56-krát. Pochádza z gruzínskeho mesta Kutaisi, do Veľkej Británie sa presťahovala ako osemročná. Debutový album Call Off The Search vydala už v devätnástich. Katie MeluaKate Bush sú jediné dve britské speváčky v histórii britských hitparád, ktoré sa so siedmymi po sebe idúcimi albumami dostali do Top 10.