Martin Chodúr dokončil nahrávanie vianočného albumu

Martin Chodúr s priateľkou Ivonou (Foto: Patrik Ratajský)

Martin Chodúr už mal tento rok Vianoce. V týchto dňoch dokončil svoj prvý Vianočný album, ktorý nahrával v Ostrave s tamojšou Janáčkovou filharmóniou a s dirigentom Markom Prášilom.

V Ostrave som sa narodil a je o mne známe, že som veľkým patriotom, hovorí jeden z najvšestrannejších českých spevákov mladej generácie Martin Chodúr. A podobne sú na tom aj dirigent Marek Prášil, takmer 60 členov Janáčkovej filharmónie, aranžéri a členovia mojej sprievodnej kapely MACH, ktorú som k nahrávaniu prizval.

Na svoje prvý vianočný album nahral Martin Chodúr slávne vianočné piesne a koledy. Na nápad ho natočiť, ma priviedol môj syn Martínek, ktorý sa narodil 1. januára 2016. Počas minuloročných Vianoc som mu už koledy veľa spieval. Ukázalo sa, že ich má rád a dokáže pri ich počúvaní pokojne sedieť a pekne počúvať. Teda ak práve netancuje po celom byte. Vianočné piesne a koledy mám v repertoári už dávno, ale dnes ich spievam pochopiteľne inak než predtým a pocity, ktoré pri ich interpretácii mám, sú, myslím, viac než úprimné a dôveryhodné. A pre mojich poslucháčov budú ľahko pochopiteľné.

Martin Chodúr vydal doposiaľ tri sólové albumy s piesňami, ku ktorým si napísal sám hudbu a texty. Tentoraz to bude trochu inak. Rad zahraničných vianočných piesní som si otextoval, k dvom som si napísal aranžmán. Na Vianočný album som nahral aj slávnu pieseň Leonarda Cohena Hallelujah, čo si moji priaznivci už dlho želali. A pieseň Síla mít rád som si napísal celú sám. V televíznej premiére zaznie 19. septembra tohto roku na otváracom koncerte Medzinárodného televízneho festivalu Zlatá Praha – Štefan Margita a jeho hostia, hovorí spevák, ktorému sa s jeho piesňou Klidně plakej dál tento rok mimoriadne darí v hitparáde Česká dvanástka, ktorú každú nedeľu popoludní vysiela Český rozhlas Dvojka. Už šesťkrát ju vyhral, ​​inak obsadil krásne druhé alebo tretie miesto.

Vianočný album Martina Chodúra vyjde na jeseň a na jeho vydanie naviaže niekoľko vianočných koncertov.