Ukápne Slza

Skupina Slza vydáva novú pieseň Není to tak zlý. O pozitívne ladený text skladby s veľmi chytľavým refrénom sa postaral spevák Petr LexaXindlom X. Singel nie je iba predzvesťou koncertmi nabitého leta, jesenného turné, ale hlavne netrpezlivo očakávaného nového albumu skupiny.

Po niekoľkých rokoch spoločného písania songov s ďalšími autormi, je to vlastne tak trochu návrat do doby albumu Katarze a Holomráz, kedy pesničky vznikali presne takto – zobral som gitaru, sadol si a napísal pesničku, hovorí Lukáš Bundil, podľa ktorého slov sa tým vracia do doby, kedy ešte na singloch nespolupracoval s ostatnými umelcami. S Xindlom X sme sa v texte snažili zachytiť atmosféru blížiaceho sa leta, kedy človek potrebuje na nejakú dobu vypnúť a byť zase chvíľu vo vnútri free. Chceli sme ľuďom navnadiť pohodu a dobrú náladu, dopĺňa.

S prvým albumom Katarze sme išli na turné po veľkých kulturákoch a s druhým albumom Holomráz potom halové koncerty. Nikdy sme nezažili atmosféru klasických klubových koncertov a s tretím albumom v roku 2020 sme tak naplánovali turné práve po kluboch. To sa nakoniec kvôli covidu muselo zrušiť. Vraciame sa tak k nemu teraz – so štvrtým albumom a strašne sa tešíme na osobnejší kontakt s fanúšikmi, ktorý menší priestor umožňuje, vysvetľujú umelci.