Fešáci oslavujú polstoročie vo veľkom štýle

Supraphon vydal trojalbum Fešáci 50 let, zhŕňajúci slávnu minulosť aj prítomnosť tejto legendy českého country. Dve tretiny trojalbumu zaberá zostava najväčších hitov, nahraných v rokoch 1969 až 2012. Nechýba tu žiaden z dôležitých spevákov ako Jindřicha Šťáhlavský, Michal Tučný, Tomáš Linka, Pavel Brümer alebo Robert Moucha. V novšej časti repertoáru excelujú taktiež Jindřich Malík, Erika Horká, Hana Mladá, Miloš Slezák alebo Hana Horecká. Niektorí z nich sa potom podielajú aj na treťom CD, kde sú prevažne nové štúdiové nahrávky skladieb už úspešne preverených na koncertoch.

Výber k nášmu päťdesiatemu výročiu obsahuje šesť desiatok piesni. Snažili sme sa, aby trojalbum mapoval celú éru Fešákov od roku 1967 až do súčasnosti – z každej platne sme na ňho zaradili základné piliere histórie kapely, najväčšie hity sme naviac doplnili špeciálnym albumom nových nahrávok. Medzi nimi je napríklad aj naša verzia Pohody od skupiny Kabát, výborne fungujúca aj v úplne inom aranžérskom balení. Myslím, že trojalbum bude skutočným darom pre našich prívržencov a verných fanúšikov, uviedol spevák Tomáš Linka.

Kapelník Fešákov Antonín Kny dodal niekoľko informácii k nadchádzajúcim výročným koncertom: V rámci rozsiahleho koncertného turné Fešáci 50 let kapela pozvala bývalých členov a hostí k spoločnej oslave na jednom javisku. Oslavy päťdesiatky sme odštartovali špeciálnou akciou – krstom 3CD a In-Store koncertom v pražskej predajni Supraphon Musicpoint a následne sme zahájili turné vystúpením v divadle vo Varnsdorfe. Medzi mnohými mestami turné Fešáci 50 let nechýba Praha, Brno, Bratislava. Posledný z rady dvadsiatich troch slávnostných koncertov bude 19. decembra v Ústi nad Labem.