Horkýže Slíže vyrážajú na jesenné turné

Nitrianska kapela Horkýže Slíže vyráža na jesennú časť turné Pustite Karola. Šnúra je pokračovaním jarných koncertov a nesie názov podľa zatiaľ posledného albumu. Do šiestich slovenských miest zavíta známa štvorica aj s novou basgitaristkou, ktorá do kapely dokonale zapadla.

Samostatné turné je predsa len väčšia zodpovednosť. Na festivale hráme hodinku, ale na našich halových koncertoch takmer dve hodiny. Máme tam so sebou veľkú techniku, ledky a všelijaké fóriky pripravené pre našich fanúšikov. Vždy sa na to pripravujeme viac aj čo sa týka repertoáru, lebo tam hráme aj skladby, ktoré na festivaloch nehrávame. Pripravujeme nové vizuálne spracovanie, na každú pesničku vymýšľame nejaký fór, buď klip alebo nejakú špeciálnu grafiku. Proste sa bláznime, treba sa prísť pozrieť, pozýva na turné gitarista Juraj Štefánik.

Na jarnej šnúre sa so Slížami po prvýkrát objavila nová basgitaristka Veronika Smetanová, ktorú si Slíže našli v skupine Mean Messiah. Veronika je úplne v pohode. Je síce mladá, ale zapadla prirodzene do kolektívu. Ide s nami aj na jeseň, akurát sa musí doučiť niektoré songy, takže bude mať doma prácu, vysvetľuje s úsmevom Kuko.

Pustite Karola – Horkýže Slíže Tour 2018
20.09.2018 Športová hala, Považská Bystrica
16.11.2018 Športová hala, Levice
17.11.2018 Mestská športová hala, Partizánske
23.11.2018 Aréna, Poprad
24.11.2018 Športová hala Podháj, Martin
30.11.2018 Mestská športová hala, Detva
01.12.2018 Encore The Club, Prešov