Štefan Štec ide na turné s Ivanom Táslerom a Petrom Bičom

Obľúbený propagátor rusínskych tradícií a ľudových piesní Štefan Štec ide na turné. Tentoraz to však bude čosi naozaj výnimočné. Nádherné rusínske ľudovky zaspieva v novom šate, ktorý im dali takí hudobníci ako Eddie Stevens z Veľkej Británie či Ľubica Čekovská. Štefan bude spievať v sprievode svojej skvelej kapely Fajta a ako hostia vystúpia Peter Bič Project, Ivan Tásler, kapela Hrdza alebo strhujúce speváčky Margetky zo Šumiaca.

Piesne som vybral, samozrejme, rusínske, ale siahol som aj po piesňach spoza hraníc Slovenska, ktoré sú zaujímavé melodikou a obsahom. Skúšame nové prístupy k spracovaniu tradičnej piesne, takže sa chystajú nové aranžmány so špičkovými hudobníkmi. Pripravili sme niečo v spolupráci s hudobným producentom Eddiem Stevensom z Veľkej Británie, s Ľubicou Čekovskou, s Petrom Bičom a v neposlednom rade s Dominikom Maniakom z mojej kapely Fajta. No a ďalšou novinkou je, že som niektoré piesne textoval ja, takže som si vyskúšal aj túto polohu. Na turné však nebudú chýbať ani piesne, ktoré majú ľudia radi, takže bude to pestré a je sa na čo tešiť, vraví Štefan Štec.

Umelec s nezameniteľným hlasom si na koncerty pozval aj hostí a to nielen z oblasti folklóru: Zavolal som si hudobníkov, s ktorými v poslednom období spolupracujeme, páči sa nám ich tvorba a jednoducho ich máme radi. Som veľmi rád, že na turné prijali pozvanie kapely Peter Bič Project a Hrdza, ale tiež Ivan Tásler a strhujúce speváčky Margetky zo Šumiaca. V každom meste sa predstaví niekto iný, takže každý koncert bude neopakovateľný, dodáva Štefan Štec.

Štefan Štec & Fajta Tour Jeseň 2019
06.11. Košice (Historická radnica)
09.11. Bratislava (Atelier Babylon)
16.11. Prešov (Kino Scala)
24.11. Zvolen (DK Podborová)
07.12. Snina (Dom kultúry)