Festival TopFest má 15 rokov, oslavy budú s Kabátom i Tublatankou

Festival TopFest prináša už 15 rokov skvelé koncerty, zábavu a dokonalú festivalovú atmosféru. Polo jubileum sa preto rozhodol poriadne osláviť a začal zverejňovať prvé mená účinkujúcich. Na žúrke nemôže chýbať pravidelný hosť TopFestu – česká rocková legenda Kabát. Obľúbený festival si pozval aj slovenské stálice Tublatanku a Horkýže Slíže. Zo zahraničia príde fanúšikov potešiť švédska rap-metalová kapela Clawfinger.

My si už TopFest bez Kabátu ani nevieme predstaviť. Zahráme klasicky náš festivalový set, ktorý je takým prierezom všetkými našimi albumami. Tešíme sa na slovenských fanúšikov, plánuje líder kapely Kabát Pepa Vojtek.

TopFest bude postupne zverejňovať účinkujúcich a okrem koncertov ponúkne aj skvelé sprievodné podujatia.

TopFest vnímame ako multižánrový festival. Fanúšikovia u nás budú mať možnosť vidieť top slovenských a českých interpretov a samozrejme aj zahraničné hviezdy. Tento ročník sa chceme zamerať na zážitky, ktoré si naši návštevníci odnesú z festivalu na celý život. Zábava s priateľmi, odviazanie sa a interaktívne hry, ktoré nezažijú nikde inde, len na TopFeste 2018, pozýva organizátor Dušan Drobný.

Na začiatku leta, konkrétne 29. až 30. júna to okrem skupiny Kabát na TopFeste roztočia slovenské koncertné stálice Horkýže Slíže a legendárna Tublatanka, ktorá si open air vystúpenia užíva.

Mám rád veľké koncerty pod holým nebom. Pri hraní dýcham čerstvý vzduch a nemusím posielať technikov, aby otvorili okná v sále, pretože fanúšikovia už vydýchali posledné molekuly kyslíka. Pritom nasávam letnú atmosféru z publika a užívam si koncert. Kontakt s publikom je pre mňa veľmi dôležitý. Keď kontakt s fanúšikmi funguje, tak má koncert vysoké napätie a môže gradovať, teší sa na festival líder Tublatanky Maťo Ďurinda.