Filip Jančík z Dunaja na pontóne

Sobota 27. augusta sa bezpochyby vryje do pamäti všetkých hudobných nadšencov. Filip Jančík totiž pripravuje šou, aká tu ešte nebola, tentokrát priamo na Dunaji. Zahrá najslávnejšie filmové melódie a prinesie  autentickú, romantickú atmosféru pod holým nebom. To všetko bez vstupného a pre všetkých, ako Filipov darček k jeho nedávnym narodeninám pre fanúšikov.

V prípade nášho najznámejšieho huslistu Filipa Jančíka (30) je zrejmé, že okrem talentu srší tiež obrovskou dávkou kreativity a životnej energie. S novými nápadmi pravidelne ohuruje fanúšikov a zdá sa, že paralelne s jeho úspechmi rastie i chuť púšťať sa do čoraz odvážnejších projektov.

Obľúbený huslista nikdy nenecháva nič na náhodu a tvrdí, že i jeho nadnárodné úspechy sú výsledkom obrovskej driny, vytrvalosti, profesionálneho prístupu a vôle neustále napredovať. Tieto atribúty však uplatňuje aj ďaleko nad rámec hry na husliach. Filipove koncerty sú vždy výnimočným zážitkom i pre atmosféru a emotívnu šou, ktorú prináša s každou odohratou piesňou.

Tentoraz však prekonal azda aj vlastné očakávania a avizuje vystúpenie, ktoré v našich končinách nemá obdoby. Originálny nápad, ako sa fanúšikom odvďačiť za dlhé roky priazne, nádherné gratulácie k jeho nedávnym narodeninám, ale navyše ich aj celkom zdarma potešiť spôsobom, na ktorý si netrúfol žiadny huslista pred ním, nadobúda reálne kontúry. Pre mimoriadnu technickú náročnosť dokonca po zhruba ročných prípravách.

Hlavnými menovateľmi jedinečného večera sú Dunaj, orchester, emotívna svetelná šou, množstvo zahraničných hostí, ktorých mená bude Filip zverejňovať postupne, samozrejme nesmrteľné filmové soundtracky, no zaznie i úplne nový repertoár. Na unikátnej show spolupracujú dokonca odborníci z prostredia Disney.

Ľudia, ktorí ma poznajú, dobre vedia, že sa snažím realizovať svoje sny a pretaviť ich do skutočnosti. Jedným z nich je tešiť ľudí unikátnymi podujatiami, ku ktorým patrí i toto. Mať koncertnú šou na osemdesiat metrov dlhom pontóne priamo na Dunaji, potešiť tisícky ľudí, ktorí budú sedieť pod hviezdami na dekách a užívať si krásu hudby v celej jej sile, je isto niečo, z čoho mám zimomriavky. Cítiť po rokoch toľko podpory, čítať všetky tie krásne správy, vidieť úprimné emócie v tvárach ľudí po každom koncerte, je niečo po čom túži každý umelec a som za to nesmierne vďačný aj šťastný. Kus toho šťastia chcem prirodzene odovzdať späť, dodáva sympatický umelec.