Folklór vo fraku

Odetí do krásy. Kroje Slovenska. Tradície na Slovensku. Ako sme kedysi žili. Šeptuchy. To je len pár mimoriadne úspešných kníh, ktoré vyšli v posledných rokoch a ktoré dokazujú, že Slováci milujú folklór, svoje ľudové tradície, spev i tanec. Ak medzi nich patríte, máme pre vás skvelý tip. Populárni slovenskí speváci, ale aj operní speváci, ktorí spievajú slovenské ľudové piesne. Spomeňme Miroslava Dvorského, Adriana Kučerovú, Katku Knechtovú, Petra Cmorika, či Filipa Tůmu.

Folklór vo fraku je jedinečný hudobný projekt, aký sme na Slovensku ešte nemali. Ukazuje totiž hudbu a tradíciu v novom šate. Veľkolepá prezentácia krásy slovenskej ľudovej piesne a tradícií v novom šate. Majestátnom a naozaj unikátnom. K tomu všetkému tanečné vystúpenia, nesmierne rytmické, ako prezradil Miroslav Dvorský. Folklór vo fraku tak ponúka niečo, čo osloví starších i mladých, ktorí majú radi spev, tanec a ľudové tradície.

Galakoncert  ponúkne najkrajšie slovenské ľudové piesne vo veľkolepých aranžmánoch pre mimoriadne sólové hlasy, veľký spevácky zbor a symfonický orchester. Krásne melódie slovenských ľudových piesní odznejú v majestátnej prírodnej kulise v podaní sólistu SND Miroslava Dvorského, opernej divy Adriany Kučerovej, herca a operného speváka Filipa Tůmu. Ale tiež populárneho folkloristu Štefana Šteca a úspešnej pop-rockovej speváčky Kataríny Knechtovej s hudobným sprievodom orchestra Slovenskí symfonici. Tešte sa na umenie hudobného zoskupenia Sokoly a legendárneho speváckeho zboru Lúčnica, pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoša. Celé podujatie moderuje Štefan Skrúcaný.

Slovensko, krajina pod majestátnymi Tatrami. Krajina spevavého ľudu a bohatých tradícií. Krajina, ktorú stále úprimne milujeme. Má svoje čaro, má svoju nezameniteľnú hudbu, folklór i  kultúru, ktorú nám iné národy ticho závidia.

Zastavme sa teda na chvíľku tam, kde slovenskú silu cítiť najviac. Vydajme sa na cestu tam, kde slovenská ľudová pieseň pred stovkami rokov vznikala  – v krásnych regiónoch Slovenska. Zastavme sa a oslávme krásu  a majestátnosť slovenského  folklóru spôsobom, aký tu ešte nebol.

Diváci tohto mimoriadneho hudobno-astronomického úkazu sa určite potešia aj z vystúpenia nitrianskeho speváckeho zboru Dúha a detského folklórneho súboru Borinka, ktorí majú v Nitre a okolí mnoho verných fanúšikov.

Všetci účinkujúci sa na toto jedinečné podujatie veľmi tešia a prisľúbili divákom, že spravia maximum aby napriek letnej noci zažili zimomriavky z krásneho umeleckého zážitku a hrdosti na krásu slovenskej hudby.