František Nedvěd oslavuje 50 rokov na scéne

Český spevák a gitarista František Nedvěd oslavuje 50 rokov na hudobnej scéne a stále má fanúšikom čo ponúknuť. Pred dvadsiatimi rokmi sa pracovne rozišiel s bratom Honzom a teraz koncertuje so svojim synom Vojtom. Dokonalá symbióza im funguje už 10 rokov. Jedna z najvýznamnejších osobností českej country hudby, folku a trampskej piesne plánuje aj tento rok odohrať 100 koncertov po celom Česku a Slovensku.

Hudba je môj život, je to moje všetko. Pred dvadsiatimi rokmi sme sa po prvýkrát rozišli, a odvtedy sme sa ešte štyri alebo päťkrát hudobne stretli a opäť rozišli. Naposledy to bolo pred piatimi rokmi. Pri jednom rozchode s bratom som nahral niekoľko sólových CD, prezradil František Nedvěd.

Legendárny spevák teraz vystupuje so svojim synom Vojtom. Rozumieme si a darí sa nám. Otec a syn je dokonalá kombinácia. Vieme o sebe všetko, čo potrebujeme v hudbe, ja cítim jeho pocity, on cíti moje. Dokonalá symbióza. Obaja dúfame že toto spojenie vydrží čo najdlhšie, plánuje František Nedvěd.

Aj tento rok si budú môcť fanúšikovia vypočuť hity Jsem tvůj déšť, Řemeslo, Devatenáct, Kočovní herci, Skládanka, Růže z papíru, U stánků či Podvod.

Máme radosť z toho, že je o nás stále veľký záujem a že máme silu uspokojovať poslucháčov našimi pesničkami. Moje prianie je, aby nám to dlho spolu vydržalo. Pokiaľ mi bude zdravie ako tak slúžiť, vždy sa rád postavím na pódium, s gitarou v ruke, a zahrám svojim fanúšikom naše pesničky. Najobľúbenejšie sú vlastne všetky. A podľa  toho aké pesničky si praje obecenstvo, zvolíme tie najlepšie, a podľa toho vytvárame playlist. Sledujeme ľudí, oni poznajú takmer všetky naše pesničky, spievajú si s nami, a to je pre nás najlepší pocit, ktorý sa nedá opísať“ teší sa na živé hranie František Nedvěd.