Geniálny, hoci sám

Adam Pavlovčin, známy aj pod umeleckým menom Adonxs (čítaj Adonys), je spevák s hlbokým zamatovým hlasom a úradujúca československá Superstar (2021). Doteraz bol známy len anglicky spievanými piesňami. Aktuálne štartuje ďalšiu etapu svojej hudobnej kariéry – nahral historicky prvú pieseň v rodnej slovenčine s názvom Sám, ktorú oficiálne vydal už 15.marca na digitálnych platformách. Zároveň ju môžeme už pár týždňov počuť aj zo slovenských rádií, ktoré singel úspešne zaradili do svojich playlistov. Práve teraz spevák zverejnil k slovenskému songu originálny anti-klip.

Držať sa angličtiny bolo pre mňa niečo ako komfortná zóna. Navyše v angličtine sa tvorcovi všeličo odpustí a za všeličo sa dá schovať. Rodný jazyk je o dosť precíznejší. Ale ja mám rád výzvy a tak som prednedávnom celkom podľahol myšlienke, že chcem skúsiť písať v slovenčine. Najskôr som si povedal, že sa spojím so slovenskými textármi, ale nakoniec som začal písať sám. Po chvíli ma ten tvorivý proces začal náramne baviť a tak počas krátkej doby vzniklo hneď niekoľko slovenských songov. Bol som prekvapený, ako príjemne sa mi píšu slovenské texty, a to aj napriek tomu, že pre mňa je to určite náročnejšie, navyše je to úplne iná poloha ako tvorby, tak interpretácie. Dosť som sa v tom našiel a tak sa teraz budem venovať vyložene písaniu v slovenčine. Chcem sa do toho viac dostať, získať viac skúseností a zdokonaľovať sa, hovorí Adam Pavlovčin.

Unikátny anti-klip vznikal v spolupráci s renomovaným režisérom Viktorom Taušom. Ide o videoklip, kde vizuál popiera text, hudobný štýl skladby, jej rytmus aj náladu. Klip, ktorý ide doslova proti songu. Sám je takzvaná power balada – melancholická, silná, smutná. Je o individualizme, o stave samoty, ktorý nám môže v istej životnej etape vyhovovať, ale nie vždy v nej dokážeme naplniť svoj potenciál. Človek, keď má po boku niekoho ďalšieho a cíti podporu, môže sa podeliť o ťažké, ale aj šťastné chvíle. Keď ste sólo ako momentálne ja, tak máte síce viac času a priestoru na prácu, ale veľakrát sa tá osamelosť obráti proti vám. Anti-klip je naopak veľmi dynamický, dokonca svojim spôsobom aj tanečný. Našim cieľom bolo natočiť vizuál, ktorý zharmonizuje a odľahčí dramatickosť skladby, vysvetľuje Adonxs.

Renáta Tomášová / Warner Music Slovakia