Od soboty sa roznáša Zelená pošta

Už od soboty 17. septembra sa môžu fanúšikovia Pavla HammelaPrúdov tešiť na koncertné turné k legendárnej Zelenej pošte. Album Pavla HammelaMariána Vargu oslavuje 50 rokov a skladby z neho odznejú v Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach, Prešove, Žiline a v Bratislave. Po vypredaní bratislavského koncertu organizátori pridali ďalší koncert – v pondelok 26. septembra.

Na turné budú s Pavlom Hammelom koncertovať špičkoví slovenskí hudobníci – gitarový mág František Griglák, ktorý s Pavlom Hammelom začínal ako mladý gitarista, Fedor Frešo ml. na basgitare, ktorý už neraz ukázal, že je dôstojným nástupcom svojho otca, a o bicie sa postará jeden z najlepších bubeníkov Martin Valihora. Na klávesách budú hrať Peter Preložník, všestranný hudobník, ktorý zvykol na koncertoch Prúdov hrať vedľa Mariána Vargu, a hudobný skladateľ a skvostný hudobník Vladislav Slnko Šarišský.

Na koncertoch odznejú nielen skladby z albumu Zelená pošta. Po odohratí celého albumu zostanem na pódiu sám s akustickou gitarou a ústnou harmonikou a zaspievam piesne Balada o smutnom Jánovi a Spievam si pieseň, ktorými sa vrátim do svojich začiatkov folkového speváka. Na pódiu ma potom vystrieda kapela s inštrumentálnymi skladbami Collegium Musicum a na záver odpálime skladby ako Zvonky zvoňte, Labutie piesne či Piesne z kolovrátku. V lete sme hrali so Zelenou poštou na dvoch českých festivaloch a program a skladby mali obrovský úspech. Verím, že potešíme aj slovenských fanúšikov, prezradil Pavol Hammel.

17.9.2022 – TRENČÍN, Piano klub, PKO
18.9.2022 – NITRA, Aula Poľnohospodárskej univerzity – POZOR zmena miesta konania
19.9.2022 – BANSKÁ BYSTRICA, Aula SZU
20.9.2022 – KOŠICE, Historická radnica – vypredané
21.9.2022 – PREŠOV, Kino Scala
22.9.2022 – ŽILINA, Dom odborov
23.9.2022 – BRATISLAVA, Stars Aréna – vypredané
26.9.2022 – BRATISLAVA, Stars Aréna – pridaný koncert