Aneta Langerová odohrá 3 exkluzívne koncerty na Slovensku

Pamätáte si zrod albumu Anety Langerovej Na Radosti? Je to neuveriteľné, ale od vydania tohto prelomového počinu ubehli už celé 4 roky. Napriek tomu, že projekt Na Radosti uzrel svetlo sveta v roku 2014, Anetini fanúšikovia si neustále žiadajú koncerty k tomuto CD a tak umelkyňa naďalej cestuje, koncertuje a… vypredáva jednu koncertnú sálu za druhou. Už túto jar poteší svojimi koncertmi fanúšikov na Slovensku – 9. apríla sa predstaví v Pezinku, 11. apríla vo Zvolene12. aprílaČadci. Na všetkých troch koncertoch bude Anetu Langerovú sprevádzať kapela a sláčikové trio.

V roku 2014 Aneta Langerová rozkvitla. Ako žena i ako umelkyňa. Presne 28. novembra 2014 spôsobila zemetrasenie na českom hudobnom trhu vydaním albumu Na Radosti. Vydanie 4. štúdiového albumu uznávanej a rešpektovanej českej skladateľky, speváčky a hudobníčky sprevádzal dychberúci atmosférický videoklip k titulnému singlu Tráva.

V januári 2015 už kamenné predajne jedna za druhou hlásili, že CD, ktoré vyšlo pár týždňov predtým je vypredané. Vo februári Aneta vyrazila na turné Na Radosti 2015 a odvtedy sú jej koncerty v Čechách i na Slovensku už 4 roky vypredané. Fanúšikovia si koncertnú šou, inšpirovanú úspešným projektom stále žiadajú, preto s ňou Aneta koncertuje dodnes a svoje živé vystúpenia postupne obmieňa a priebežne dopĺňa o nové skladby.

Koncerty sú pre mňa nádherný zážitok. Som obklopená ľuďmi, s ktorými mi je naozaj dobre. Dlho som sa hľadala a verím, že naše súznenie je na pódiu vidieť. Rovnaké súznenie vládne aj v zákulisí. Každé stretnutie s fanúšikmi nás nabíja neskutočnou energiou. Snažíme sa tú radosť vracať ľuďom, opisuje úžasnú atmosféru svojich koncertov Aneta.

Pre veľký úspech projektu Na Radosti Aneta vydala album aj vo forme vinylovej platne a 22. septembra 2017 vydala dvojdiskovú kolekciu live CD a DVD Na Vlně radostizáznam koncertu v pražskom Fóre Karlín, ktorým na konci roka 2016 oslávila dva roky Na Radosti.

Album Na Radosti obsahuje 12 autorských piesní. Ich ústrednou témou sú dievčatá a ženy, ktoré spája nielen čistota a krehkosť, ale i odvaha nájsť si vlastnú cestu. Na albume nájdete zmierenie, nádej, iróniu osudu, smútok i radosti. Všetko je však v rovnováhe. Prijímať život s nadhľadom a pokorou osobne považujem za veľké umenie, dodáva Aneta.

Spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom pracovala Aneta  dva roky na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Inšpiráciu našli na magickom mieste, obklopení hlbokými šumavskými lesmi, kde objavili dnes už zaniknutú osadu Na Radosti: Na Radosti je miesto, kde sa zastavil čas a s ním i osudy ľudí, ktorí tam žili. To miesto sme si ihneď zamilovali, okúzlilo nás a vtiahlo do deja príbehov, ktoré chceme rozprávať, prezrádza speváčka.

Pre celkový zvuk albumu sú charakteristické unikátne podomácky vytvorené zvukové sample – prázdny hrnček od kávy s lyžičkou, zvuky tela, praskanie ohňa v krbe či zvuky šumavského lesa. Album bol nahrávaný v Studiu Faust Records a sláčiky v hudobnom štúdiu České televízie.

Úspech projektu Na Radosti priniesol Anete niekoľko prestížnych hudobných ocenení. V roku 2014 získala za album Na Radosti štyri sošky Akadémie populárnej hudby – Ceny Anděl a trikrát uspela v ankete Žebřík 2014. V roku 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a taktiež ocenenie Speváčka roka v ankete Žebřík.

V historickom filme 8 hláv šialenstva, ktorý mal premiéru 12. októbra 2017, stvárnila Aneta Langerová hlavnú úlohu ruskej poetky Anny Barkovovej. V septembri 2018 sa hudobne podieľala na vydaní audioknihy britského spisovateľa Fynna, Pane Bůh, tady Anna, ktorú nahovorila Bára Hrzánová.

Aneta Langerová je známa aj ďalšími aktivitami – každoročne pomáha čistiť rieku Sázavu a takmer 10 rokov bola patrónkou projektu Světluška. Na jar odohrá tri exkluzívne koncerty na Slovensku:
09.04.2019 Pezinok, Dom kultúry
11.04.2019 Zvolen, Dom kultúry Podborová
12.04.2019 Čadca, Dom kultúry