Mnísi šaolinského Kung Fu opäť na Slovensku

Jedno z najstarších, najväčších a najznámejších bojových umení, šaolinské kung fu, sa vracia na Slovensko. Dych vyrážajúce cvičenia v najvyššom majstrovstve predvedie skupina mníchov a majstrov pod vedením 75-ročného starého majstra kláštora.

Je vôbec možné rozdrviť dlažobnú kocku na tele? Tlačiť oštepom ťažké bremená? Či hodiť cez sklo ihlu? Toto všetko a oveľa viac uvidia diváci koncom februára vo viacerých mestách na Slovensku.

Mnísi Shaolin Kung Fu sú už viac ako 1 500 rokov majstrami v narábaní s energiou v ľudskom tele. V kláštore pod svätou horou Song Shan praktizujú zen budhisti svoje telesné cvičenia až do najvyššieho majstrovstva a dokonalosti. Mnísi prichádzajú do kláštora, keď majú minimálne tri roky a podstupujú prvý test. Jeho súčasťou je nielen zistenie fyzickej kondície, ale hlavne odpovede na otázky o celkovom pohľade na život. Na základe testu majster rozhodne o prijatí.

Bežný deň šaolinského mnícha sa začína už o 5:30, pričom zvyčajne raňajkujú fazuľovú polievku, ktorá sa volá “osem pokladov”. Predpoludním absolvujú dvojhodinový tréning, počas ktorého každých desať minút striedajú techniky a štýl, ktorý precvičujú. Po obede a meditácii nasleduje dvojhodinový tréning kung fu. Po večernom jedle spoločne spievajú učenie – sutru, s názvom Srdce (Prajnaparamitahrdaya), v ktorej sa snažia priblížiť centru Univerza. Pred spánkom sa ešte venujú tichej meditácii a spať chodievajú o 22. hodine.

Majstrovstvo šaolinského Kung Fu budú môcť diváci na Slovensku opäť vidieť na špeciálnej dvojhodinovej šou, ktorá bude sprevádzaná komentárom v slovenskom jazyku. V programe bude možnosť spoznať tajomný svet čínskej filozofie a mytológie, múdrosť zen budhizmu, no predovšetkým vidieť fantastické cvičenia.

Vystúpenia Shaolin, ktoré už boli predvedené na piatich kontinentoch a videlo ich viac ako 3 a pol milióna divákov, uvidia návštevníci v týchto slovenských mestách:
20.02.2018 TRENČÍN, Mestská športová hala
21.02.2018 ŽILINA, Tennis Point
22.02.2018 SNINA, Športová hala
23.02.2018 KOŠICE, Angels Aréne
24.02.2018 MICHALOVCE, Mestská športová hala
25.02.2018 BRATISLAVA, Hant Aréna
26.02.2018 NITRA, Mestská športová hala
27.02.2018 PRIEVIDZA, Športová hala