OneRepublic ohlásili vydanie albumu Human

Úspešná hudobná skupina OneRepublic fanúšikov potešila správou o vydaní nového albumu Human, ktorý sa na pulty predajní a distribučných sietí dostane v máji tohto roka. Zároveň zverejnili i videoklip k skladbe Didn’t I, ktorá je už štvrtým singlom z avizovaného albumu. Novinky z pripravovanej štúdiovky, ale aj najväčšie hity OneRepublic zaznejú z bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu v novembri tohto roka.

Novinku Didn’t I šestica multiinštrumentalistov podporila videoklipom, ktorý sa odohráva v jednej nehnuteľnosti, kde kamera nasleduje spievajúceho Ryana Teddera a prechádza teplo osvetleným domom, pričom zachytáva každého člena kapely v rôznych miestnostiach. Práve hra so svetlom dodáva snímke patričnú dramatičnosť, ktorá umocňuje bolestný text skladby. Pieseň o stroskotanom manželstve nie je autobiografická a nepramení z vlastných zážitkov sympatického speváka. Teddera inšpiroval rozvod blízkeho priateľa a jeho skúsenosti preniesol do novinky, v ktorej kladie otázky, čo sa v neúspešnom vzťahu pokazilo. Videoklip režíroval Christian Lamb, ktorý má na svedomí aj predošlé audiovizálne počiny k piesňam Rescue Me a Wanted.

Spolu s novinkou Didn’t I americké hviezdy potešili fanúšikov aj avízom vydania nového, v poradí už piateho albumu. Štúdiovka s názvom Human, uzrie svetlo sveta 8. mája 2020. Akým smerom sa bude pripravovaný nosič, po hudobnej stránke, uberať prezrádza čerstvá novinka, ale aj predošlé single Rescue Me, Somebody To Love a Wanted.

V minulosti na Grammy nominovaná kapela OneRepublic sa s novinkami z pripravovaného albumu predstaví v Bratislave 10. novembra 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem najnovších hudobných počinov zaznejú aj najväčšie hity talentovanej šestice hudobníkov ako Apogolize, Wherever I GoLove Runs Out, All The Right Moves, Secrets, či Counting Stars.