Noid si podmanil živly

Český skladateľ, spevák a herec Václav Noid Bárta vydáva tretí štúdiový album. Pod názvom Zem ponúka nahrávku, ktorej hlavnou témou sú živly. Tematicky na seba nadväzujúce skladby dopĺňa niekoľko bonusových piesní.

Milujem našu planétu a albumom Zem som chcel upozorniť na jej krásy, ale tiež na to, že nie je nezničiteľná, hovorí spevák.

Bonusy sú jedinou výnimkou v autorstve. Hudbu ku všetkým skladbám napísal Noid sám, okrem piesne Jsem s tebou míň než bych chtěl z pera Xindla X a skladbu V zahradě getsemanské si vypožičal z muzikálu Jesus Christ Superstar, v ktorom už niekoľko sezón účinkuje. Texty sú z väčšej časti dielom jeho stáleho spolupracovníka, Václava Bártu st., okrem zmieňovaného Xindla X prispel jedným textom Tomáš Belko. Noid na album taktiež zaradil vôbec prvú koledu vo svojej kariére.

Václav Noid Bárta vyrastal v muzikantskej rodine, učil sa hrať na klavír, flautu a klarinet. Neskôr sa učil ako samouk na gitaru, basu a bicie. Popri vlastnej tvorbe vyvíjajúcej sa od rocku a metalu ku kvalitnému popu, sa počas rokov vypracoval na popredného muzikálového umelca. Je takisto vyhľadávaným tvorcom klipov a krátkych filmov a jeho ParaNoid Studio spolupracuje s mnohými známymi umelcami.