Geniálny Michal Pavlíček predstavuje svoju tvorbu na rozsiahlom projekte Faces

Michal Pavlíček rekapituluje svoju doterajšiu rockovú a popovú tvorbu na rozsiahlom výbere s titulom Faces. Až štvoralbumová kompilácia vychádza na CD v rozšírenej podobe – Faces Extended. V druhej polovici júna príde na trh 4LP BOX s obsahom v rozsahu upravenom pre vinylovú stopáž.

Komplet Faces je rozsiahly výber rockových a popových skladieb a vykresľuje Michala Pavlíčka ako autora a gitaristu s nezameniteľným rukopisom. Hneď prvé dve z častí sú venované Pražskému výběru a Stromboli a dve jeho sólovej tvorbe a piesňam pre BSP, Moniku Načevu, Zuzanu Michnovú, Big Heads, Trio a cyklus Na Kloboučku.

Máme za to, že Faces je najzásadnejšou kompiláciou českej hudby, nielen v tomto roku.
Jej vydanie na vinyle ju robí extra výnimočnou.
– kukninato.sk –

Hudba je pre mňa, vo svojej kráse a farebnosti, obzor bez hraníc. Plával som cez rôzne štýly a fúzie a vytváral som si svoju vlastnú tvár. Aj keď je moja tvorba štýlovo rôznorodá, spája ju feeling a výraz, a to nielen hudobný, ale aj vizuálny. Od svojich prvých dotykov s gitarou, niekedy v 15tich rokoch, až do súčasnosti, sa v extáze pri hraní tvárim rovnako. Mám ten svoj úškľabok, a práve preto som nazval túto 4albumovú kompiláciu Faces a môj kamarát Michal Baumbruck vybral z týchto rôznych období fotky na obal, hovorí Michal Pavlíček.

Michalovi Pavlíčkovi sa na kompilácii podarilo prehľadným spôsobom skombinovať spievané a inštrumentálne skladby a štúdiové so živými nahrávkami. Niektoré z nich vychádzajú v súčasnej podobe prvýkrát.

Veľmi sa teším, že som sa počas svojej dráhy mohol stretnúť s množstvom priateľov – muzikantov a mohol sa s nimi deliť o to jedinečné kúzlo hudby a prežívať nakladačku, keď to tam človek dáva, hovorí Michal Pavlíček s nadhľadom a dodáva: Tiež mám veľkú radosť z toho, že som mal to šťastie, že si moja hudba a hranie na gitaru našli svojich poslucháčov. Táto kompilácia je také a la best of a mapuje silné momenty tejto mojej cesty. Na Faces som vybral mnoho živých nahrávok a objavujú sa tu aj niektoré doteraz nezverejnené z koncertov Pražského výběru a Stromboli z roku 2022. Na zabudnutom harddisku z dávnych čias, som vydoloval aj záznam Big Heads z deväťdesiatych rokov, ktoré som na kompiláciu tiež zaradil s veľkou radosťou. 

Poslucháči majú jedinečnú príležitosť si vychutnať obsiahlu časť Pavlíčkovej tvorby v celej pestrosti a oceniť jeho prínos českej pop music ako autora, hudobníka a producenta od 80. rokov až po súčasnosť.

Michal Pavlíček je gitarista, autor, interpret i producent.
Spolupráca s ním 
priniesla vybraným interpretom nielen úspech, ale i istú výnimočnosť.
– kukninato.sk –

Michal Pavlíček pôsobí či pôsobil v skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Ako autor a interpret sa podieľal na albumoch mnohých umelcov (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller a mnohí ďalší). Je autorom nespočetného množstva skladieb, hudby k 17 celovečerným filmom (Proč?, Odcházení, Přijde letos Ježíšek?), k 12 televíznym seriálom (Červený bedrník, Místo nahoře, Cesty domů, Špačkovi v síti času, Merlin) a 35 televíznym inscenáciám (Přepadení, Tatínkova holčička, Divnovlásky). Napísal 4 muzikály (Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graya, Dáma s kaméliemi), 6 baletov (Minotaurus, Kráska a zvíře, Malý princ), hudbu k 25 divadelným predstaveniam (Cyrano z Bergeracu – Divadlo v Celetné, Višňový sad – Divadlo na Vinohradech, Marat + Sade – Rokoko) a pre Laternu Magiku scénickú hudbu k predstaveniam Minotaurus, Hádanky a Robot Radius. Vydal cez 70 nosičov CD a DVD. Získal mnoho ocenení aj niekoľko zlatých platní, medzi inými niekoľko hudobných cien Anděl. V roku 2016 bol uvedený do siene slávy Akademie populární hudby. V roku 2008 vyšla jeho autobiografická kniha Země vzdálené a v roku 2016 jej rozšírené vydanie. Jeho pieseň s textom Ivana Hlasa Země vzdálená sa stala podľa ankety divákov televízie Óčko Star a čitateľov iDnes najväčším českým porevolučným hitom. Bol aktérom a spolutvorcom 123 dielov hudobného cyklu Na Kloboučku a mnohých ďalších hudobných projektov.