Gianna Nannini má novú pieseň i klip – oboje fenomenálne

Gianna Nannini

V osemdesiatych rokoch patrila medzi stálice československého éteru. Talianska speváčka Gianna Nannini mala to privilégium s ďalšími pár interpretmi z talianskeho západu. Po revolúcii sa síce z nášho éteru vytratila, no doma v Taliansku, či v nemecky hovoriacich krajinách, ale aj v Bulharsku, či Rumunsku stále platí za spevácku divu. Dnes predstavila pilotný singel z nového albumu Amore Gigante, nazvaný Fenomenale. Pieseň i klip k nej sú naozaj fenomenálne.

Na domácej scéne je Gianna v jednom kole. Zhruba raz za dva roky vydáva nový album a následne ho prezentuje na šnúre vypredaných koncertov nielen doma v Taliansku. Popritom sa ešte stará o svoju malú dcéru Penelope.

O tom, že to zvláda excelentne svedčí i fakt, že časť leta stihla stráviť v Londýne, kde nahrala svoj ďalší album. Ten vyjde pod názvom Amore Gigante27. októbra. Nová pieseň, ktorá dnes mala premiéru, je už tradične mierne provokatívna a hovorí o tom, že sme si všetci rovní, aj keď sa niektorí tvária, že sú o niečo lepší. Samozrejme, myšlienka je podaná veľmi umeleckým spôsobom.

Vydanie nového albumu Gianna odprezentuje na troch veľkých decembrových koncertoch v Ríme (2. decembra), Miláne (4. decembra) a vo Florencii (6. decembra). Tieto špeciálne koncerty na jar vystrieda veľké talianske a európske turné. Pozvánka na Slovensko by ju nepochybne potešila, keďže tu v Sade Janka Kráľa pred rokmi, a absolútne inkognito, nakrúcala videoklip k úspešnej piesni Sei Nell´ Anima.