Za doslova svetovou šou Jiřího Korna sa na jar oplatí vycestovať do Prahy

Zdroj foto: Ságl Production

Veľkolepý koncert Jiřího Korna 70x dík sa dočká divákmi a fanúšikmi vyžiadanej reprízy. Tých fenomén, akým Jiří Korn nesporne je, nadchla už jeho jesenná šou, ktorú odohral na rovnakom mieste – vo vypredanej pražskej O2 Arene. Koncert k minuloročnému jubileu speváka, tanečníka, herca a významnej osobnosti českej kultúry sa dočká reprízy v sobotu 4. apríla 2020. Celý tím v týchto dňoch usilovne pracuje a tiež tanečníci a samozrejme samotný spevák poctivo skúšajú.

Veľmi ma teší, že diváci chcú vidieť koncert ešte raz. Zároveň mám radosť, že sa na neho dostanú aj tí, ktorým sa to nepodarilo vlani v septembri. A ja sa teším, keď sa zas vznesiem k stropu O2 Arény, hovorí Jiří Korn.

Ohromujúca terasovitá scéna s projekčnými plochami, kostýmy pre takmer sto účinkujúcich, desiatky najlepších tanečníkov, akrobatov a artistov z Česka vystupujúcich na niekoľkoposchodovom pódiu, a predovšetkým Jiří Korn, vo výpravnej, až divadelnej šou v réžii bratského dua Cabani. Práve tak bude znovu vyzerať šou, ktorá prekonala i tie najodvážnejšie očakávania divákov.

Máme radi príslovie opakovanie je matkou múdrosti. A v prípade opakovania dobrého to platí obzvlášť. Druhý koncert si zaslúži Jiří Korn, celý tím a predovšetkým diváci. Tí, čo to už videli preto, aby si stačili vychutnať to, čo na prvom koncerte nestačili, tí, čo to nevideli, ale o koncerte počuli, aby sa presvedčili, že tí, čo im to chválili, neklamali, zhodujú sa bratia Cabani, režiséri koncertu.

Diváci sa opäť môžu tešiť na väčšinu dnes už kultových hitov Jiřího Korna z obdobia celej jeho kariéry, teda od šesťdesiatych rokov minulého storočia až po súčasnoť. A to v mimoriadnom hudobnom naštudovaní Jiřího Škorpíka a v prevedení orchestra a zboru, zostaveného špeciálne pre túto jedinečnú šou, z hudobných a speváckych osobností. Na koncerte budú Jiřího Korna opäť sprevádzať aj desiatky špičkových tanečníkov pod vedením choreografov Anet Antošovej a Pavla Strouhala.