Horkýže Slíže majú indiánsky hit

Skupina Horkýže Slíže zložila titulnú pieseň k filmu Indián, ktorý do slovenských kín prichádza už dnes, 22. septembra. Skladba Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám má videoklip s Kukom v indiánskej čelenke. Pesnička pochádza zo zatiaľ posledného albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2.

Prvé nápady prišli už v roku 2018, keď sa vymysleli prvé riadky textu. Konkrétne náš predajca merchu počul, ako sa dve ženské rozprávajú, že ona by sa nechovala tak, jak sa chová, keby sa on nechoval tak, jak sa chová. Potom nás v roku 2020 oslovili tvorcovia filmu Indián, že chcú  pesničku. A my sme im posunuli Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám, lebo sa nám textovo do Indiána hodila, vysvetľuje spevák kapely Kuko.

Bol som sa pozrieť pri Prahe vo Veľkom lome, kde sa točili scény s indiánmi. Som veľmi rád, že som tam bol, lebo sa to točilo dolu v kaňone, kde bola postavená indiánska osada. Vyzerala spolu s okolitou prírodou autenticky, nehovoriac o tom, že tie miesta sú pre verejnosť  nedostupné. Výber hercov do filmu je skvelý a veľmi sa na film s kapelou tešíme, prezradil Kuko.

Komédia Indián sa odohráva v súčasnosti Ondrej je arogantný workoholik a nekompromisný obchodník, ktorý vlastní úspešnú a veľkú firmu. Hlavným zmyslom jeho života sú peniaze. Bohatý investor z Nebrasky chce na okraji Prahy zafinancovať výstavbu luxusných rezidencií v indiánskom štýle. Cestou domov z Ameriky lietadlo prelieta nad indiánskym územím, kde sa pôvodní obyvatelia lúčia so svojim náčelníkom Bielym Jeleňom. Jeho duch nedopatrením vnikne do Ondrejovej mysle. Biely Jeleň v jeho hlave postupne zisťuje, že Ondrejov život je plný klamstiev, pretvárok a chýbajú mu hodnoty. Ponúka Ondrejovi pomocnú ruku na objavenie jeho lepšieho ja. Ondrej ale nič meniť nechce a tak sa začína zaujímavý a neúprosný súboj plný vtipných situácií.