Gladiator šliape na štíty hôr

Skupina Gladiator oslávila v roku 2021 30 rokov na hudobnej scéne. Pripravené oslavy v kluboch na Slovensku museli odložiť, no aktuálne začínajú oslavovať a to rovno novým singlom Štíty hôr.

Doba nedávna zamiešala plány všetkým, treba to brať ako fakt, takže už s tým nič nenarobíme. Treba ísť ďalej. Vybrať klubový koncertný playlist naozaj nebolo jednoduché. Klubové koncerty mali a majú osobnejšiu atmosféru. Predsa len sme s ľuďmi v bližšom kontakte, ako na veľkom pódiu, preto sme pri výbere dali na pocity, aby sa nám po tom dlhom čase hralo dobre, v pohode, a hlavne aby si ľudia s nami užili oslavy. Je to hlavne o nich, a takto sa im chceme aj poďakovať. Siahli sme aj do našich úplne najstarších albumov Babylon hotel a Cesta do neba, upriamuje Miko  Hladký pozornosť na koncertné turné.

Chceli sme aby pieseň mala aj svoje video, a tak sme oslovili Laca Rychtárika, radi s ním spolupracujeme, a dali sme to dohromady. To som však ešte netušil že ma vytiahne na 20 metrovej plošine ponad stromy. Ja mám totiž strach z výšok, hovorí Miko Hladký na margo natáčania videoklipu k novej piesni.

Pod novinku sú autorsky podpísaní Gergio Babulic a Adriana Brúderová. Adriana nám minulý rok poslala tri texty, či by sa nám nehodili. Mne sa veľmi páčili, a keď som mal tvorivé obdobie, tak som si na ne spomenul a vznikla pesnička Štíty hôr. Adriana je veľmi všestranná, píše texty, venuje sa keramickým prácam a aj iným veciam. S Adrianou sme sa ešte nevideli naživo, ale teraz sme sa dohodli na stretnutí na našom koncerte v Bratislave, keďže je naša fanúšička, čo sme veľmi radi, prezrádza pozadie vzniku skladby autor hudby Georgio Babulic.

Gladiator Club Tour 2022:
20.04. Prešov
28.04. Košice
29.04. Humenné
01.05. Nitra
07.05. Puchov
12.05. Nové Mesto nad Váhom
13.05. Bratislava
14.05. Námestovo