Gregory Porter vydal nový album Nat King Cole & Me

Gregory Porter, jeden z najúspešnejších jazzových umelcov súčasnosti, spievajúca senzácia a držiteľ Grammy, vydal nový album Nat King Cole & Me. Nahrávka je spevákovým vyjadrením hlbokej osobnej pocty legendárnemu jazzovému spevákovi a klaviristovi Nat King Coleovi, ktorý u neho vzbudil jeho lásku k hudbe, a ktorého jedinečný štýl hudobník obdivuje celý život.

Cole bol unikát. Zanechal za sebou úžasnú hudbu – nedá sa nebyť ovplyvnený jeho nevídanou farbou, štýlom a neprekonateľnou nonšalantnosťou. Je iba prirodzené, že sa vydám za koreňmi svojej inšpirácie a tam, odkiaľ pochádzam. A moje korene sú moja mama, gospelová hudba a Nat King Cole, dodáva k novinke Gregory.

Vplyv Nat King Colea na život a hudbu Gregoryho Portera je značný – niektoré spomienky na neho sa spájajú s hudobníkovým raným detstvom. V piatich alebo šiestich rokoch vo mne Natova hudba vyplnila prázdnotu. Môj otec v mojom živote nebol prítomný a nedával najavo akýkoľvek záujem o moju osobu či výchovu. Natove slová sa tak pre mňa stali životnými lekciami, studnicou múdrosti a otcovských rád, ktoré som tak potreboval, približuje hlbší význam albumu Gregory.

Vlajkový singel Smile a piesne L-O-V-E a Nature Boy obsahujú úryvky priamo z Coleových melódií a skladba When Love Was King je zasa Coleom inšpirovaná verzia Gregoryho vlastnej piesne, ktorá bola v originálnom znení pôvodne vydaná na platinovom albume plnom hitov Liquid Spirit. Najnovší album Nat King Cole & Me je výnimočný aj v tom, že ide Porterov prvý počin, ktorý nahrával s kompletným orchestrom. O aranžmány skladieb sa postaral šesťnásobný držiteľ Grammy Vincent Mendoza a okrem Gregoryho je na albume počuť jazzové trio Christiana Sandsa, Reubena Rogersa a Ulysses Owensa, ako aj trúbkara Terenca Blancharda.

Novinka je dostupná na CD, vinyle, ako aj elektronicky. Fanúšikovia si budú môcť taktiež vybrať medzi štandardnou verziou s dvanástimi piesňami, alebo deluxe verziou, ktorá obsahuje tri bonusové songy naviac.

Gregory Porter si publikum na celom svete podmanil svojím bohatým soulovým hlasom. Za albumy Liquid Spirit a Take Me to The Alley získal ceny Grammy a stal sa jednou z celosvetovo najvýraznejších a najznámejších hviezd súčasnej jazzovej scény. Porter pravidelne vypredáva koncerty a je pozývaný do prestížnych televíznych show, ako je napríklad The Graham Norton Show či BBC Music Awards. Stal sa miláčikom Veľkej Británie, kde niekoľkokrát spieval pre kráľovnú a vystupoval na najslávnejších hudobných festivaloch.