Hane Zagorovej nedá Štefan Margita spávať

Jej koncerty s Petrom Rezkom a s Boom! Bandom Jiřího Dvořáka boli dlho dopredu beznádejne vypredané a v Trenčíne, Prievidzi, Martine a Žiline na Hanku čakalo nadšené publikum zložené doslova zo všetkých generácií, ktoré ju za žiadnu cenu nechcelo pustiť z pódia.

Na Slovensko sa kedykoľvek veľmi rada vraciam, pretože tam mám svojich skutočne verných a nesmierne temperamentných poslucháčov, ktorí si texty väčšiny mojich pesničiek počas jednotlivých koncertov, podobne ako u nás, spievajú so mnou. Už teraz sa teším, až sa na Slovensko začiatkom októbra tohto roku vrátim na štyri ďalšie koncerty a 2. decembra potom budem koncertovať v Bratislave. Navyše mám rada slovenskú kuchyňu a teraz v Trenčíne som ochutnala skvelé bryndzové pirohy so slaninou a so smotanou, nadšene rozpráva Hanka.

Kto by čakal, že si speváčka po každom z koncertov pospí, veľmi sa mýli. Hankin manžel Štefan Margita odletel 6. mája do San Francisca a Hanka, aby sa s ním mohla porozprávať ešte predtým, než ide Štefan spať, musí, ale rada, vstávať o siedmej ráno.

V San Franciscu je o deväť hodín menej ako tu a my sme na seba tak napojení, že si jednoducho niekoľkokrát denne musíme zavolať. Sme spolu dvadsaťsedem rokov a každým rokom je to naša prepojenie silnejšie. Štefan sa zaujíma o to, ako sa mám, aké sú koncerty, čo som si kde dala dobrého… A ma zaujíma, ako v sanfranciskej opere prebiehajú skúšky Wagnerovej opery Zlato Rýna, v ktorej Štefan hrá a spieva úlohu boha Ohňa Logeho. Je to jedna z jeho veľkých životných rolí a je v nej vážne senzačný. V utorok ráno mi rozprával, že práve prežil zemetrasenie, kedy sa triasli všetky svetlá a lustre v byte, kde žije. Našťastie nebolo zemetrasenie nijako silné. Len s magnitúdou okolo 3,6 stupňa. Už sa veľmi teším, až za ním začiatkom júna odletim. Do San Francisca to bude už po tretíkrát. Nemôžem sa dočkať, až s ním uvidím všetky tri predstavenia Zlata Rýna. A pretože má medzi nimi vždy skoro týždeň voľna, urobíme si určite malý výlet do Las Vegas. Momentálne sa rozhodujeme, či tam pôjdeme na koncerty Celine Dion a Eltona Johna alebo na nový muzikál o životných osudoch Marilyn Monroe, pokračuje Hanka vo svojom rozprávaní.

V Trenčíne začala Hanka natáčať dokument, ktorý s ňou a o nej pripravuje slovenská spravodajská televízia. V natáčaní sa bude pokračovať aj na budúci týždeň v štúdiu hudobného producenta Daniela Hádla, v ktorom Hanka pripravuje svoj nový album.

Vyjde na konci septembra a pesničky mi naň napísali mladí, mnohokrát sami spievajúci, autori. Napríklad Marek Ztracený, Radůza a Martin Chodúr. A tiež Jirka Březík, ktorý už pre mňa napísal poslucháčmi stále žiadané hity ako Je naprosto nezbytné, Za každou chvíli s tebou platím alebo Navěky zůstane čas. Jirka pre mňa píše nielen krásne pesničky, ale vystupuje so mnou aj na mojich koncertoch ako zborista a gitarista. Naviac je Jirka na javisku i úžasný zabávač a niekedy mám, čo robiť, aby som nedostala záchvat smiechu, upresňuje speváčka svoje najbližšie nahrávacie plány.