Helena Vondráčková vypestovala Kvítek mandragory

Autor foto: Jakub Ludvik, Zdroj foto: Supraphon

Pražská muzikálová šou producenta Oldřicha LichtenbergaKvítek mandragory, je vystavaná na pesničkách Heleny Vondráčkovej. Súčasne s marcovou premiérou v Divadle Broadway vychádza komplet všetkých tam znejúcich songov na 2CD a podmnožina trinástich z nich tiež na LP platni. Titul je  špeciálnym best of speváčkiných nahrávok z celej jej pozoruhodnej kariéry.

Veľmi ma potešilo, keď ma tvorcovia muzikálu oslovili. Dostala som na posúdenie scenár a zoznam piesní a musím povedať, že som bola nadšená. Kvítek mandragory nie je o mne, ale skvele využíva moje piesne. Ide o krimikomédiu, ktorá je nielen akčná, ale zažijete tu aj momenty, kedy sa zasmejete. Rada som súhlasila s celým nápadom a verím, že každý, kto na muzikál príde, si ho užije, uviedla Helena Vondráčková.

Helena Vondráčková je známa svojím mnohostranným talentom, dokonalou profesionalitou a vkusom pri voľbe skladieb. Muzikálom Kvítek mandragory sa zaradila ku Karlovi Gottovi, ktorého piesňam sa dostalo podobnej príležitosti pri vzniku hit muzikálu Čas růží, a Václavovi Neckářovi v podobne úspešne koncipovanom Mýdlovom princovi, ďalších dvoch pódiových produkcií Oldřicha Lichtenberga.

Zvuk piesní nanovo remastroval Daniel Hádl. Booklet albumu obsahuje rozhovor s Helenou Vondráčkovou a sujet muzikálu, ktorý mal premiéru v polovici marca v pražskom Divadle Broadway v réžii Radka Balaša s hviezdnym obsadením – s Miroslavom Etzlerom, Sagvanom Tofim, Alešom Hámom, Adélou Gondíkovou, Janou Bouškovou či Ivanou Jirešovou v hlavných úlohách.